« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alex’i milli takıma alın

La Gazzetta dello Sport, haftanın futbolcusu seçtiği sambacı için, “F.Bahçe’nin yarısı eden bu yıldız, Brezilya milli takımını fazlasıyla hak ediyor” dedi.

Reha ERUS / ROMA
SON GÜNCELLEME
İTALYA’nın ünlü spor gazetesi La Gazzetta dello Sport haftalık geleneksel Avrupa ligleri panoramasında Ankaragücü’ne 5 gol atan Fenerbahçe kaptanı Alex’i, “Haftanın Futbolcusu” seçerken sambacıya da 10 üzerinden 9 notu verdi.

11. sırada

Gazete ayrıca “F.Bahçe’nin yarısı eden böyle bir Alex artık Brezilya Milli Takımı forma giymeyi fazlasıyla hak ediyor. Bu durumda sambacıların sorumlularının onu hatırlamaları mutlak gerekli” yorumunda bulundu.

La Gazzetta dello Sport geçen hafta da F.Bahçe’nin başarılı savunma oyuncusu Lugano’yu haftanın 11’ine almıştı.
Bu arada aynı gazetenin düzenlediği “Altın Ayakkabı” yarışmasında Alex 27 gol ve 40.5 puanla Real Madridli Ronaldo’nun birinci, Barcelonalı Messi’nin ikinci ve Bayern Münihli Mario Gomez’in üçüncü sırada olduğu değerlendirmede 11’inciliği elde etti.

Fenerbahçe’den suç duyurusu

FENERBAHÇE Kulübü AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş ve Trabzonspor eski yöneticisi İbrahim Hacıosmanoğlu aleyhinde Sporda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Yasası kapsamında suç duyurusunda bulundu.

İznini uzattı

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara’da yaptığı görüşmenin ardından Türk vatandaşlığına geçmek için başvuran Fenerbahçe kaptanı Alex de Souza dün kendisi ve ailesinin ikamet tezkeresini bir yıl daha uzattı.

Bunları da Beğenebilirsiniz