« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alex: 'Gruptan lider çıkacağız'

Fenerbahçe futbol takımı kaptanı Alex de Souza, Steaua Bükreş takımını 3-1 yendikleri maçtan sonra yaptığı açıklamada, hedeflerinin gruptan lider olarak çıkmak olduğunu söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Brezilyalı futbolcu, maçtan sonra yaptığı  açıklamasında, Steaua Bükreş galibiyetinin  ardından “Grupta Fenerbahçe rahatladı” diyemeyeceklerini vurgulayarak, “Çünkü  oynamamız gereken maçlarımız var. Twente maçında yaşadığımız 8 dakikalık kötü bir  periyot 3 puanımıza mal oldu. Onu yapmasaydık, şu anda grupta çok daha farklı  durumda olabilirdik. Şimdi yapmamız gereken, önümüzde iki maçtan alabileceğimiz  en iyi sonucu alıp gruptan lider olarak çıkmaktır” dedi.

BULUNDUĞUM KULÜPLERDE MUTLULUKLAR YAŞATTIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM

Steaua Bükreş maçında Fenerbahçe formasıyla 50. Avrupa kupası maçına  çıkan ve sarı-lacivertlilerin Avrupa kupalarında en çok forma giyen futbolcusu  olan Alex, Fenerbahçe'de bu rakamlara ulaştığı için mutlu olduğunu söyledi. Forma  giydiği bütün kulüplerde aynısını yapmaya çalıştığını kaydeden Brezilyalı
futbolcu, “Bulunduğum  kulüplere belirli mutluluklar yaşattığımı düşünüyorum.
Fenerbahçe'de uzun bir süredir oynuyorum ve sarı-lacivertli formayla oynadığım  maç sayısı da bu nedenle fazla oldu. Bunların sonucunda da bu rakamlar ortaya  çıktı. Fenerbahçe'de bu rakamlara ulaştığım için oldukça fazla mutluluk  duyuyorum, ama her şeyden önemlisi Steaua Bükreş karşısında aldığımız galibiyet”  şeklinde konuştu.

TARAFTARIMIZ ÇOK DEĞERLİ BİR EMRE'YE SAHİP

Kaptan Alex de Souza, Emre'nin kendisi için “Profesör” dediğinin  hatırlatılması üzerine, böyle düşündüğü için milli futbolcuya teşekkür etti.
“Profesör” sözünü biraz abartı bulduğunu ifade eden Alex, şunları  söyledi: “Takımım adına belirli bir öneme sahip olduğumu, takımımın önemli  futbolcularından biri olduğum gerçeğini kabul edebilirim. Fakat 'profesör' sözünü  biraz abartı buluyorum. Tabii olayın espirili yanını bir kenara bırakırsak, benim  için önemli olan Emre'nin düşüncesi, diğer takım arkadaşlarımın düşüncesi ve  burada Türk halkının benim için ne düşündüğü. Çünkü onlar da bana gösterdikleri  ilgiyle, davranış şekilleriyle beni oldukça mutlu ediyorlar. Elbette takım  arkadaşım Emre'nin de böyle düşünmesinden dolayı kesinlikle ona teşekkür  ediyorum. Çünkü Emre'nin iyi anlarda, kötü anlarda her zaman için yanınızda  olduğunu bilirsiniz ve bu bakımdan da Fenerbahçe taraftarına bir şey söylemem  gerekirse de rahat olsunlar. Kulübün renklerini sonuna kadar kalbinde taşıyan ve  sonuna kadar savunan bir futbolcuya sahipler, kesinlikle bu böyle bilinsin, çok  değerli bir Emre'ye sahipler.”

Alex ayrıca, FB TV'ye yaptığı açıklamada da performansıyla ilgili bir  soru üzerine, “Mutluyum, normal hayatımda mutlu olunca da bu futboluma da  yansıyor. Tarihe geçebilmek gerçekten güzel şey. İnsanlar zamanla bazı şeyleri  başarabiliyorlar” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz