Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alex: Görevim problemleri çözmek

Fenerbahçe'nin yeni kaptanı Alex de Souza, Türkler ve Brezilyalılar'ın birbirlerine her türlü katkıda bulunacağını belirterek, "Bütün bu dengeleri ben kuracağım" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Akşam antrenmanında teknik direktör Zico tarafından yapılan mini toplantıda kaptanlığa getirildiği açıklanan Alex, Palmeiras, Cruzeiro ve Brezilya Milli Takımı'nda da kaptanlık görevlerinde bulunduğunu vurgulayarak, "Önümüzde zor bir sezon var. Fenerbahçe her yıl başarılarına ve kadrosuna ilaveler yaptıkça hedeflerimiz hem büyüyor, hem de zorlaşıyor. Ama benim gördüğüm kadarıyla bu sezon mücadele edecek olan takımda, yeni gelen oyuncular ve onların Fenerbahçe'ye entegrasyonları anlamında herhangi bir problem yaşanmayacağını düşünüyorum. Fenerbahçe'yi yakından takip edenler, takımın Brezilya ağırlıklı teknik kadro ve oyunculardan oluştuğunu düşünerek çeşitli yorumlar yapabilirler. Ancak hiç kimse unutmasın ki bu oyuncular Fenerbahçe'ye piknik yapmaya gelmedi. Hepsi burada bulundukları takımın başarısı için varlar. İşte benim görevim de bu başarı yolunda oluşacak problemleri süratle çözmek olacak. Türk ve diğer ülkelerin oyuncuları ile Brezilyalı oyuncular, burada bulundukları süre içersinde birbirlerine her türlü katkıda bulunacak. Herkes birbirinden birşeyler öğrenecek" diye konuştu.

Kendisinin, teknik kadro ve Fenerbahçe Spor Kulübü yönetimi arasında köprü olacağını da söyleyen Alex de Souza "Yeni bir dönem başlıyor. Burada bulunduğum süre içersinde teknik kadro ve Fenerbahçe yönetimi ile profesyonel oyuncular arasında önemli herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Bundan sonra da yaşanacağını tahmin etmiyorum. Diyalogla çözülmeyecek hiç bir problemimiz olmayacak. Ben, arada köprü olacağım" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz