Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alex Ferguson gibiyim

“Alex Ferguson’un takımı için yaptıklarını, o ne kadar uzun süreli yaptıysa aşağı yukarı aynı sürede değişik takımlarda ülkem için yapmaya çalışan insanım”

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Manchester United maçında, Alex Ferguson’un genç oyunculara şans vermesinin kendileri için avantaj olmadığını söyledi.
İki önemli nokta
Teknik patron, sözlerini şöyle sürdürdü: “Birincisi bizim Avrupa’da yolumuza devam etmemizi sağlayabilecek bir sonucun Moskova’dan gelmesi. İkincisi ise şartlar ne olursa olsun Beşiktaş gibi camianın, Beşiktaş gibi takımın portföyünde M.United zaferinin bulunması açısından bu maç önemli.”
Rakip olmak önemli
Old Trafford Stadı’nda yapacakları maçla ilgili duygularının sorulması üzerine Denizli, şöyle konuştu: “Kişi olarak ve takım olarak tüm dünya liglerinin önüne çıkan hatta bu çalışmaları kendisine ‘Sir’ unvanı kazandıran önemli bir şahsiyetle rakip olmak, her teknik adam için son derece önemli.
Ben de Alex Ferguson’un kendi takımı için yaptıklarını, o ne kadar uzun süreli yaptıysa aşağı yukarı aynı sürede değişik takımlarda ülkem için yapmaya çalışan bir insanım. Şampiyonlar Ligi’nde teknik adam olarak ama bundan daha önemlisi Beşiktaş olarak bir M.United başarısının bizim tarihimizde yer alması, ülke futbol tarihinde yer alması beni de inanılmaz derecede mutlu eder.”


Bunları da Beğenebilirsiniz