« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alex: Az hata yapan şampiyon olacak

Fenerbahçe'nin sambacısı Alex, şampiyonluk mücadelesinin iki takım arasında oynanır hale geldiğini kaydederek, “En az hatayı yapan şampiyon olacak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İnternette kendisine ait sitede değerlendirme yapan Alex, “Önde devam ediyoruz. Şampiyonluk iki takım arasında oynanır hale geldi. Fenerbahçe ve Galatasaray. En az hatayı yapan şampiyon olacak. Umarım bu biz oluruz” dedi.
Ligin 18. haftasında Gençlerbirliği karşısında sergiledikleri futbolun 3-0'lık skor kadar güzel olmadığını kaydeden Fenerbahçeli futbolcu, başkent ekibi karşısında galibiyeti ilk yarıda duran toplardan gelen iki golle garantilediklerini ifade etti.

Konsantrasyonun çok önemli olduğunu vurgulayan Alex, şunları kaydetti: “Konsantrasyon, şampiyonluk ve kupa maçları gibi hataların çok şeyi değiştirdiği dönemlerde çok daha önemli hale geliyor. Akıllı davranıp kazanmaya devam etmek zorundayız."

VOLKAN KALE İÇİN ÇALIŞIYOR 
 
Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un, Turkcell Süper Ligi'de Gençlerbirliği ile yapılan maçta yedekler arasında yer verdiği kaleci Volkan, kendisine düşen görevin, daha fazla çalışarak kaleyi tekrar ele geçirmek olduğunu ifade etti.

Ligin ilk yarısındaki bütün maçlarında Fenerbahçe kalesini koruyan Volkan, internet sitesinde yer alan “Zamanı gelince her şey değişir” başlıklı yazısında, konuyla ilgili yapılan spekülasyonlara hem güldüğünü hem de biraz üzüldüğünü belirtti.

Sarı-lacivertli oyuncu şunları, kaydetti: “Fenerbahçe'de kalede olmak ve bulunmak, gerekli değişikliği yapmak hocanın tercihidir. Ancak kaleciye düşen görev daha fazla çalışarak tekrar bıraktığı yerden devam etmek, yani kaleyi tekrar ele geçirmek olacaktır. Bende zaten bunu yapacağım. Bu konuda en ufak bir tereddütüm olmadığı gibi önümüzdeki dönem bu konuda endişemin de olmadığını sizlere hem göstermek hem de söylemek istiyorum.”


Bunları da Beğenebilirsiniz