Ege Haberleri

EGE

  Alevli panik

  Kadir ÖZEN - Osman GİRGİN, (DHA)
  31.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 30.01.2012 - 20:17

  Alsancak’ta bir TIR dün sabaha karşı, sürücüsü içeride uyurken yanmaya başladı. Sürücü kendisini dışarı attı, yangın yandaki başka bir TIR’a da sıçradı. Parktaki diğer araçları da tehdit eden yangını itfaiye ekipleri söndürürken maddi hasar oluştu.

  ŞIRNAK Cizre’den TIR’la malzeme almaya gelen Fethi Karaaslan, 73 DZ 959 plakalı aracı İzmir Limanı D kapısı yanındaki park alanına yanaştırdı. Karaaslan, sabah geri gelmek üzere TIR’ı, aynı şirkette çalıştığı arkadaşı İsmet Arslan’a emanet etti. Arslan geceyi geçirmek için araçta uyumaya başladı. TIR’dan dün saat 03.00 sıralarında alevler yükseldi. Panikle uyanan Arslan, kendisini dışarı attı.

  Ucuz atlatıldı

  Haber verilen itfaiye görevlileri beklenirken, limanın söndürme ekibiyle deniz polisi de alevlere müdahale etti. Aevler, 35 LC 662 plakalı TIR’a da sıçradı. Bir süre yaşadığı şoku atlatan Arslan da, bir yangın hortumuyla su tuttu. Üç itfaiye aracının da gelmesiyle alevler söndürüldü. Bir TIR tamamen yanddı, alev sıçrayşan diğerinde küçük çaplı maddi hasar oluştu.

  Yangına, elektrik kablolarının kısa devre yapmasının neden olduğu anlaşıldı. İfade için Alsancak Polis Merkezi’ne götürülen Arslan’ın “Fethi ile aynı şirkette çalışıyoruz. Ben aracımı Menemen’de park edip, onunkine geçtim. Sabah malzeme yüklenecekti. Fethi buradaki bir yakınına gitti, aracı bana emanet etti. TIR’ın içinde uyurken alevlere uyandım” dediği öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı