Gündem Haberleri

  Alevi Çalıştayı'nın 3. oturumu yarın yapılacak

  A.A
  18.08.2009 - 10:34 | Son Güncelleme:

  Alevi Çalıştayı'nın 3. oturumu, ilahiyat fakülteleri öğretim üyeleri ve Diyanet İşleri Başkanlığında görev yapan bilim insanlarının katılımıyla yarın yapılacak.

  Ankara Rixos Otel'de saat 09.30'da başlayacak oturuma, Alevilikle ilgili çalışma yapan, konuyu bilgi düzeyinde araştırıp, sorun düzeyinde tartışan ilahiyatçılarla, Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan ilahiyat kökenli bilim adamlarından oluşan 37 kişi katılacak.

  Katılımcılar arasında, Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı, Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, Prof. Dr. İlhami Güler, Prof. Dr. Hasan Onat, Prof. Dr. Sönmez Kutlu ve Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın bulunuyor.

  Çalıştaya, aynı zamanda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı da olan Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. İzzet Er ile Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Görmez ve Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi olarak görev alan Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hamza Aktan da katılacak.

  Ayrıca Almanya Goethe Üniversitesinden Prof. Dr. Ömer Özsoy, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü İrfan Aycan ve Tunceli Müftüsü Arslan Türk da çalıştayın katılımcıları arasında yer alıyor.

  Moderatörlüğünü Necdet Subaşı'nın yapacağı çalıştayda, hükümeti, Devlet Bakanı Faruk Çelik temsil edecek.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı