Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dev fabrika alev alev yanıyor... Çevredeki binalar boşaltıldı

  DHA-AA-İHA
  14.08.2017 - 20:01 | Son Güncelleme:

  GAZİANTEP'te, Organize Sanayi Bölgesi’nde bir iplik fabrikasının depo olarak kullanılan kısmında yangın çıktı. Yangının büyük olması nedeniyle bölgeye yakın yerleşim yerleri boşaltıldı. Haber alınamayan fabrika sahibine de halen ulaşılamadı.

  Organize Sanayi Bölgesi 2'nci etapta bulunan Selçuk İplik Fabrikası’na ait depo kısmında henüz belirlenemeyen bir nedenle saat 16.00 sıralarında yangın çıktı. Dumanları görenlerin haber vermesiyle olay yerine itfaiye, polis ve AFAD ekipleri ile sağlık ekipleri sevk edildi. Pamuk ve elyaf dolu olan depodaki yangının büyüklüğü nedeniyle bölgeye yakın olan Sam Mahallesindeki birçok ev boşaltıldı.

  5 YILDA 2'NCİ YANGIN

  Mahalle sakinleri ise aynı depoda son 5 yılda 2 defa yangın çıktığını belirterek, tepki gösterdi. Vatandaşların da katıldığı yangın söndürme çalışmaları devam ederken, mahalleyi kaplayan duman nedeniyle vatandaşlara maske dağıtıldı. Fabrikanın deposunu saran alevleri kontrol altına almaya çalışan itfaiye ekipleri, yangının çevredeki evlere yayılmaması için büyük çaba gösteriyor.

  SÖNDÜRÜLEMEDİ

  Gaziantep’te yanan iplik fabrikası 16.00'dan beri söndürülemedi. Haber alınamayan fabrika sahibine de halen ulaşılamadı.

  Gaziantep’te Baştarla Organize sanayi bölgesinde bulunan bir iplik fabrikasında çıkan yangın, 6 saattir süren çalışmalara rağmen henüz kontrol altına alınamadı. Yaklaşık 50 araç ve 110 personelle yangına müdahale edildiğini belirten Gaziantep Büyükşehir belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, 6 saat süren çalışmalara rağmen yangının henüz kontrol altına alınmadığını vurgulayarak, “Bize saat 16:04’te ihbar geldi. Hemen müdahale ettik. İplik fabrikasının depo kısmında çıkan bir yangın. Yaklaşık 6 saattir müdahalemiz devam ediyor.Yaklaşık 50 araç ve 110 personelle müdahalemiz devam ediyor” dedi.

  TEHLİKELİ KISMI BİTTİ

  Yangında biri itfaiye eri, biri çocuk 4 kişinin yaralandığını söyleyen Yılmaz, yangının tehlikeli kısmının bittiğini anlattı. Yılmaz, “Yangının tehlikeli kısmının bittiğini söyleyebiliriz. Zaman alevlenme oluyor. Yangını söndürmek için çalışmalarımı yoğun bir şekilde sürüyor” şeklinde konuştu.
  Haber alınamayan fabrika sahibi kontrollü şekilde arandı

  TELEFONLARINA ULAŞILAMIYOR

  Cafer Yılmaz, işçi ve yakınlarının fabrika sahibi Tuncay Kara’nın alevlerin arasında olduğu yönünde iddiların olduğunu belirterek, “Bir iddia dolaşılıyor içeride fabrika sahibi Tuncay Kara’nın olduğu ileri sürülüyor. Biz ekiple birlikte yangının söndüğü kısımlarda kontrollü bir şekilde tarama yaptık. Bir bulgu ve ize rastlamadık. İşçilerin de ifadesi fabrikada olduğu yönde. Yakınlarının ve işçilerin gösterdiği noktalara baktığımızda bir şey bulamadık. Daha içeri girdiyse, onu bilemiyoruz. Kimse bilmiyor işin doğrusu, telefonlarına da ulaşılamıyor” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı