Eğitim Haberleri

  2017 ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu! ÖSYM ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Hürriyet Haber
  07.06.2017 - 19:18 | Son Güncelleme:

  2017 ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Üniversite mezunu öğrenci tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. ÖSYM tarafından ALES sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu ve öğrencilere duyuruldu. Akademik kariyerlerinde yükselmek için girdikleri ALES sınavının sonuçlarını bekleyen adaylar, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden sonuç sayfasını kontrol ediyor. Peki, ÖSYM ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar.

  ALES sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu yönelten adaylar, ÖSYM'nin açıklamayı ne zaman yapacağını merak ediyor. Yüksek Lisans yapmak isteyen on binlerce kişinin merakına neden oldu. Peki ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'den açıklama bekleyen vatandaşların merakla araştırdığı 2017 ALES sonuçları hakkında detaylı bilgiler

  ALES sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Sınava giren tüm adayların sorduğu sonuç sorularına yanıt ÖSYM'nin takvimiyle geldi. 2017 sınav takvimine göre ALES sonuçları 8 Haziran Perşembe günü açıklanacak.

  ÖSYM ALES sınav sonucu nasıl öğrenilir?

  ÖSYM tarafından yapılan diğer sınavlar gibi ALES sonuçları da ‘Aday İşlemleri Sistemi’ üzerinden açıklanacak. Adaylar, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır. Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır.

  ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı