Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alen: Günahı olmayanlar cezalandırıldı

Beşiktaş’ın İnönü Stadı’nda oynadığı Denizlispor ve Wolfsburg maçlarında çıkan olayları ve çirkin tezahüratları inceleme altına alan İstanbul Emniyeti, bu maçlarda yaşananları araştırmak için geçtiğimiz hafta yaklaşık 30 siyah-beyazlı taraftarları gözaltına almıştı.

Övünç ÖZDEM/İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

36 Beşiktaşlı'ya stat yasağı

Emniyet Müdürlüğü daha sonra bu isimleri İl Spor Güvenlik Kurulu’na sevketmişti. Kurulun dün akşam konu ile ilgili aldığı kararla aralarında Beşiktaş’ın etkin taraftar grubu “Çarşı”nın lideri Alen Markaryan’ın da dahil olduğu toplam 36 kişinin 1 yıl boyunca statlara girişleri yasaklanmıştı. Ayrıca yine aynı isimlere 2 bin TL para cezası kesilmişti. 

Yaşanan bu gelişme sonrası DHA'ya konuşan Alen Markaryan, kendisinin ve arkadaşlarının son dönemde yaşanan olaylarda suçlu olmadığını söylerken, aldıkları cezaya anlam veremediğini belirtti. Markaryan, “Bu cezalara anlam veremiyorum. Özellikle ben tribünlerde küfür veya kötü tezahüratın olmaması için elimden geleni yaparım. Son dönemde yaşanan olaylarda bizim suçumuz veya kusurumuz yoktur. Suçu, günahı olmayan insanlar cezalandırılmıştır. Biz bu konu ile ilgili yapılacak net açıklamaları bekliyoruz. Pazartesi günü yapacağımız basın toplantısı ile kamuoyunu aydınlatmaya çalışacağız” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler