« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aldırmaz: Durgun su sporlarına talibiz

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Durgun Su Sporlarında” Türkiye'nin en uygun parkurunun Seyhan Baraj Gölü olduğunu belirterek, Mersin 2013 Akdeniz Oyunları'ndaki durgun su müsabakalarına talip olduklarını belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Aldırmaz, yazılı açıklamasında, Türkiye Kürek Şampiyonası, Türkiye Kano Şampiyonası ve Uluslararası Off Shore yarışları gibi çok önemli organizasyonların Seyhan Baraj Gölü'nde yapıldığını hatırlattı.

Aldırmaz, Adana'nın son dönemlerde spor potansiyeli, altyapı yatırımları ve ciddi spor organizasyonları ile Türkiye ve Avrupa'nın dikkatini çektiğini bildirdi.

“Bölgesel İşbirliği” çerçevesinde, 24 ülkeden 4 bine yakın sporcunun 28 ayrı spor dalında yarışacağı Mersin 2013 Akdeniz Oyunları'ndaki 'Durgun Su Sporları' müsabakalarının Seyhan Baraj Gölü'nde yapılması için girişimlerde bulunduklarını belirten Aldırmaz, şunları kaydetti:
“Adana olarak bu organizasyona ortak olmaktan gurur duyarız. Seyhan Baraj Gölü'ndeki çok önemli organizasyonların yanı sıra, birçok Avrupa ülkesinin katıldığı Tekerlekli Basketbol Şampiyonaları da kentimizde yapıldı. Adana olarak uluslararası organizasyon düzenleme tecrübemiz var. Bu nedenle 2013 Akdeniz Oyunları'nın 'Durgun Su Sporları' müsabakalarına talibiz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler