Aldığı ödül ölümüne sebep oldu

Hürriyet Haber
15.01.2015 - 12:38 | Son Güncelleme:

Ekim ayında 'Miss Duran' güzellik yarışmasında birinci seçilen Catherine Cando Cornejo, ödül olarak aldığı estetik ameliyatı sırasında hayatını kaybetti.

Ekvador Cumhuriyeti'nde düzenlenen 'Miss Duran' güzellik yarışmasında birinciliği kazanarak estetik ameliyatı ile ödüllendiren 19 yaşındaki Catherine Cando Cornejo, kalçalarını inceltmek için yattığı ameliyat masasından bir daha kalkamadı.
Aldığı ödül ölümüne sebep oldu
New York Post gazetesi, Cornejo'nun cumartesi günü geçirdiği ameliyattan 10 saat sonra öldüğünü, dehşete düşen ailesinin ise hastaneye dava açtığını belirtti.

ÖDÜLÜ DOKTOR VERDİ
Ailenin avukatı Carlos Reyey, "Bize Catherine'nin kalbinin durduğu söylendi, ancak otopsi raporunda ölüm sebebi olarak beyin ödemi görünüyor. Bunun ise narkozdan kaynaklandığını düşünüyoruz" dedi.

Genç güzele ameliyat ödülünün yarışmada jüride yer alan bir doktor tarafından verildiği ortaya çıktı. Resmi olarak kazanılan ödüllerin ise bir bilgisayar ve otomobil olduğu ifade edildi.

DOKTORLAR İKNA ETTİ
Ağabeyi Daniel Zavala Cornejo, "Catherine kaygılıydı, ödülü başkasına devretmeyi bile düşünüyordu. Birkaç kez doktora gitti ve sonunda ameliyat olması için ikna oldu" diyerek isyan etti.

Olayla ilgili herhangi bir tutuklamanın yapılmadığı belirtilirken, doktorların suçlu bulunduğu takdirde en fazla üç yıl hapis ile cezalandırılacağı bildirildi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı