İSTANBUL HABERLERİ

Aldebaran yıldızının aya yaklaştığı o an

DHA
30.04.2017 - 10:15Son Güncelleme :
DHA

Tolga ÖZBEK/İSTANBUL, (DHA)- BOĞA takım yıldızında bulunan, dünyadan 65 ışık yılı uzaklıktaki, gökyüzünde en parlak görünen yıldızlardan Aldebaran'ın aya en fazla yaklaştığı an, kameraya yansıdı.
Dr. Ender Gökçebay, Bakırköy Ataköy'de palmiye ağaçlarının arasında Boğa takım yıldızında bulunan gökyüzünün en parlak yıldızlarından Aldebaran'ın akşam saatlerinde batı ufkunda batmakta olan hilale yaklaşarak tam bir ay- yıldız görüntüsü oluşturduğunu görünce hemen fotoğraf makinesi aldı. Güzel ve nadir görülen yakınlaşmayı uzun pozlama ile görüntüleyen Dr. Göççebay, ayın normalde karanlıkta kalan bölümünü dünyadan yansıyan ışıkla aydınlanarak ilginç bir anı objektifi ile kaydetmiş oldu.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Aldebaran yıldızının aya yaklaştığı o an hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 10 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aldebaran yıldızının aya yaklaştığı o an haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı