Aldatmak

Hürriyet Haber
13.03.2017 - 11:22 | Son Güncelleme:

Çok üzgünüm istemeden Seni dün gece aldattımİnan bana bütün sabahPişmanlıktan ağladım

Aldatmak, ilişkilerde fiziksel veya zihinsel olmak üzere iki durumda da cereyan edebilen, bir “şeytana uydum, ben ettim sen etme” hadisesidir. Peki neden aldatırız? Genel yargı, kötü giden ve beklentileri karşılamayan ilişkilerde malumun ilanıdır. Ve fakat iyi bir ilişkide, taraflardan biri neden yapar ki bunu? Bu hafta sizlere neden aldattığımızı, haftaya ise “Aldatılmak” ve aldatma hadisesinin ardından tarafların yaşadığı, geleneksel depresyon günlerini anlatacağım.

 

Nişan gecesi yan apartmandaki evinden, bir şey alıp geleceğim, diyerek evden çıkıp, 45 dakika boyunca gelmeyen, çünkü o sırada aşağıya gelen diğer sözlüsüyle buluşanlarından, parasız kalıp, sevgilisinden para isteyen ve o parayla diğer kıza çiçek alanlarına kadar, birçok sıra dışı aldatma hikayesine tanık oldum. Üstelik bunlar gayet iyi giden ilişkilerdeki aldatmalar. Peki rahat mı battı da aldatıyor bu insanlar? Hayır efendim. Genler var, hormonlar var, bunun bir kimyası var… Bilim oturmuş araştırmış bunu. Ama biz yer miyiz? Yemeyiz. Başlatma ilimden, bilimden demeyin. Adamlar el birliğiyle bunu kanıtlamışlar. Peki neymiş bizi bu duruma düşüren, boynu altında kalasıca genler?SANA SEVDANIN YOLLARI BANA POLİGAMİ

Çok eşlilik burada da karşımıza çıkıyor. Neymiş efendim erkek çok eşliymiş. Hah süper kalkan vallahi. Bunu duyan erkeklerimiz de kendilerine sığınacak bahaneyi hemen buldu. Hayır evrensel olabilir, bilim de bunu kabul etmiş olabilir ama bizim adamların burnuna burnuna ne sokuyorsunuz? Bak şimdi hepsi başladı “Yeah kızım biz çok eşliyiz, genlerimizde var bizim,” demeye. He evet genlerinizde var. Maymunlar, aslanlar falan hepsi sizin soydan çünkü. Biz kadınlar tarla faresi soyundan geldik çünkü. Memelilerin de pek güzel aldatabildiği ve hatta asıl o genlerin kadınlardaki oranının daha yüksek olduğu açıklandı bile. Hey yavrum hey! Erkek kısmı yapar da kadın kısmı yapamazlar eskilerde kaldı. Hoş eskilerde de kimin ne kadar fındık kırdığı zaman zaman kulağımıza geliyor ama neyse canım. Her nesil kendi aldatmasına baksın.

AVPRIA YANİ “ERKEKLER DE YANAR HEM DE NASIL YANAR”

Şimdi size biraz bilimsel konuşacağım. Dopamin reseptörleriyle ilgili genler tek eşliliği etkiliyormuş. Bu gen eğer sizde uzunsa – alın size ortamdalar ‘Neden aldatıyorsun?’ sorusuna vereceğiniz cevabı marjinal hale getirecek kilit gen- aldatmaya meyyaliniz vallahi genlerden oluyormuş. Buraya kadar erkekleri karaladık ama araştırmaya göre AVPRIA isimli aldatmaya meyil ettiren gen, kadınlarda daha baskınmış. Kadın aldatma oranı ise %40’lara varıyormuş. Biz şok! Söz konusu gen biraz daha tehlikeli ama. Erkeklerimiz zevkin, sefanın peşinde aldatırken, kadınlar duygusal anlamda aldatıyormuş. Alın size kavga sebebi.

 

Tamam genler, hormonlar falan var ama hemen kendinizi masuma çıkartmayın. Buraya kadar olanlar hep iyi niyetli tümörler. Bir de resmin diğer tarafındakiler var. Öyleleri var ki, aldatmak adeta bir yaşam biçimi, bir olmazsa olmaz kuralı ilişkilerinde. Bir de bunlar öyle yüzsüz olurlar ki, iş üstünde yakalasanız, kim koydu bunu yanıma diyecek kadar da pervasızdırlar. Kendilerinin gazabından korunmanızı, ilk fırsatta olay yerini terk etmenizi tavsiye ederim.

 

Yazının zerre bilimsel olmayan mesajına gelirsek, aldatmayın la işte! Hormondur, gendir falan bunlara güvenip de yakmayın kendinizi. Ha hormondan ölecek gibiyseniz de efendi gibi konuşup “Bu aşk burada biter, iyi günler sevgilim,” diyerek önce ilişkinizi bitirin. Sonra sen sağ ben selamet.


Hadi itiraf edelim. Kimler aldattı?

 


Yazan: Tuğba BadalEN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı