« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aldatma, yanarsın!

Disiplin kurallarında düzenlemeye giden UEFA, hakemi aldatmaya yönelik davranışta bulunan futbolcuyu 2, ırkçı yaklaşımda bulunanları ise 5 maçla cezalandıracak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
UEFA, yeni sezonda uygulamaya girecek disiplin kurallarını açıklarken, yeni ceza sistemiyle birlikte birçok futbolcu ve kulüplerin başı çok ağrıyacak gibi gözüküyor. Avrupa futbolunun patronu, son yıllarda sahalarda artan ırkçı yaklaşımlarda bulunan veya söylemleriyle ayrımcılık yapan futbolcuya 5 maça kadar müsabakalardan men cezası verebilecek.

Şampiyonadan men

Irkçı tezahüratta bulunan taraftara sahip takım ise 30 bin İsveç Frangı’ndan az olmamak kaydıyla para cezasına çarptırılacak. UEFA ayrıca, bu cezaların yanı sıra ırkçı tezahürat yapan ülke takımlarının maçlarını tarafsız sahaya almaktan, seyircisiz maç oynatmaya, hükmen mağlup saymaktan, puan indirimi ve şampiyonadan men edilmesine kadar çok çeşitli cezaların da verilebileceğini kaydetti.

Futbolcuların hakemi aldatmaya yönelik hareketlerini de disipline sokan UEFA, bu tarz davranışlarda bulunan oyunculara en fazla 2 maç men cezası verilebileceğini bildirdi. Öte yandan bir maçta 5’ten fazla futbolcusu sarı kart gören takım da yeni kurallarla birlikte ceza alabilecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler