Dünya Haberleri

  Aldatılan kadının ilginç koleksiyonu

  Hürriyet Haber
  21.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eşini her aldattığında evine, elinde bir mücevher kutusuyla dönüyordu. İçinden mutlaka elmas bir mücevher çıkıyordu. Aldatılan eş hediyenin sebebini biliyordu. Yine de bu evlilik 26 yıl sürdü. Çapkın eş 1979'da hayata veda ederken, aldatılan kadının elinde 43 parçadan oluşan müthiş bir elmas koleksiyonu kaldı.

  İngiliz işadamı Robert Charlton, 1979'da 63 yaşında hayata veda ettiğinde, eşinin elinde birçok mülk ve banka hesabı dışında ilginç bir de elmas koleksiyonu kalmıştı. 43 parça elmaslı mücevherlerden oluşan koleksiyon geçen hafta yarım milyon dolardan fazla paraya satıldı.

  Aldatılan eş Elizabeth, 2006'da 90 yaşında ölürken, "sadakatsizlik elmasları"ndan oluşan müthiş mücevher koleksiyonunu hala saklıyordu. Koleksiyon, çiftin kızları Marie'ye kaldı. 72 yaşına basan Marie, sonunda babasının sadakatsizliklerinin sonucunda annesine kalınan 43 elmas mücevherden oluşan koleksiyonu satışa çıkardı.

  Aldatılan kadının ilginç koleksiyonu

  Robert Charlton

  Salisbury'de, Woolley & Wallis müzayedesinde satışa sunulan mücevherlerin değeri 600 bin dolara ulaştı.

  Müzayede yetkilisi Clare Durham "Bazıları eşsiz parçalardı. Viktoira dönemine ait antika bir parça da vardı. Özellikle bir elmas madalyon vardı ki tek başına 100 bin dolardan fazla etti" dedi.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı