GeriSpor Alçılı koluyla olimpiyatlara hazırlanıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alçılı koluyla olimpiyatlara hazırlanıyor

Alçılı koluyla olimpiyatlara hazırlanıyor
refid:20875000 ilişkili resim dosyası

Denge aletinden düşerek sakatlanan milli cimnastikçi Göksu Üçtaş, sol kolunun alçıya alınmasına rağmen çalışmalarını sürdürüyor.

Olimpiyatlarda altın madalya kazanmak istediğini söyleyen Göksu Üçtaş, "Kolumun alçıda olması önemli değil. Hedefim altın madalya" dedi.

Türkiye'yi olimpiyatlarında temsil edecek olan ilk Milli Bayan Cimnastikçi Göksu Üçtaş, önceki gün denge aletinde çalışırken düştü. Yüzünde morluklar oluşan, sol kol dirseği incinen Göksu Üçtaş, antrenörü Mergül Güler tarafından hastaneye kaldırıldı. Sol kolu omzuna kadar alçıya alınan Göksu Üçtaş, alçılı koluna rağmen çalışmalarını sürdürüyor. Dün akşam Murat Canbaş Cimnastik Salonu'nda esneme hareketleri yaparak antrenman programına devam eden Göksu Üçtaş, "Olimpiyatlara 4 hafta gibi bir süre kaldı. Yoğun tempoda çalışmalarımı sürdürüyorum. Ancak talihsiz bir sakatlık yaşadım. Denge aletinden düşerek sol kol dirseğimi incittim. Kolum tedbir amaçlı alçıya alındı. Şu anda da çalışmalarıma devam ediyorum" dedi.

Londra Olimpiyatlarında hedefinin altın madalya olduğunu söyleyen Göksu Üçtaş, "Kolumun alçıda olması çok önemli değil. Çalışmalarımı her şekilde sürdürüyorum. Her zaman kendime büyük hedefler seçtim. Londra olimpiyatlarında da altın madalya kazanarak, ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmek istiyorum" diye konuştu.

Göksu Üçtaş'ın antrenörü Mergül Güler ise hedeflerinin madalya kazanmak olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Uzun zamandır olimpiyatlara hazırlanıyoruz. Göksu'nun performansı da antrenman programına göre her geçen gün artıyor. Her sporcu ve antrenörün hedefi madalya kazanmaktır. Bizde ülkemizi en iyi şekilde temsil edip, madalya kazanmak istiyoruz"

Alçılı koluyla olimpiyatlara hazırlanıyor
Alçılı koluyla olimpiyatlara hazırlanıyor


Yorumları Göster
Yorumları Gizle