Gündem Haberleri

  Alçılar içinde imdat çığlığı

  Seyit ERÇİÇEK
  01.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eşi tarafından balkondan atılan kadın alçılar içinde yaşama tutunmaya çalışırken, koca hakkında sadece ‘yardım ve teşvik’ten 5 yıla kadar hapis istendi. Hastanede alçılar içinde yatan kadın ‘Korkuyorum’ diyerek devletten koruma istedi.

  İSTANBUL Esenyurt’ta eşi tarafından 3’üncü kattaki evlerinin balkonundan aşağı atılan Fatma Şen (28) hastanede alçılar içinde yaşama tutunmaya çalışırken savcılık, tutuklu koca Çetin Şen (30) hakkında “Başkasını intihara yönlendirme ve yardım etme ile kasten yaralama” suçlarından 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Fatma Şen, “Eşim elindeki bıçakla ‘Çık kendini as, yoksa öldürürüm’ diyor. Nasıl intihara yardım olabilir ki?” diye isyan etti.

  İddianameye itiraz

  Hazırlanan iddianameyi şaşkınlıkla karşıladığını söyleyen Fatma Şen’in avukatı Bülent Gök (30), “Savcılık dosyayı iyi değerlendirmemiş. Polisler de savcılığı bu konuda çok yanlış yönlendirmişler, onlar hakkında da suç duyurusunda bulunduk. İntihara yardım, teşvik ve yönlendirme ile kasten adam yaralama suçlarından dava açılmış. Burada adam öldürmeye teşebbüs, eziyet ve hürriyetinden yoksun kılma suçları var. Ek iddianame hazırlanmasını talep ettik” dedi. Koruma süresinin bitmesine 3 ay varken Fatma Şen’i karakola çağırıp, “Eşinle aynı evde kalıyorsun, koruma alamazsın” diyerek “Eşim Çetin Şen ile aynı evi paylaşıyoruz. Bu nedenle koruma kararımı geri çekiyorum” diye dilekçe aldıkları iddiasıyla polisler hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

  ‘Lazım olduğunda ara’

  Savcılığa başvurularını yapan Bülent Gök ayrıca Fatma Şen’e koruma verilmesi için Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı, İstanbul Valiliği, Avcılar Kaymakamlığı, Şişli Kaymakamlığı ile Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne başvuruda bulunarak koruma talep etti. Daha önce Fatma Şen’e iki defa koruma verildiğini ancak yeterince uygulanmadığını söyleyen avukat, “Mahkeme koruma kararını veriyor. Ancak polis bunu yeterince uygulamıyor. Bir telefon numarası verip ‘Lazım olduğunda ara, personelim az’ diyor. Gerekli makamlar polisi denetlemeli” dedi

  Ölmek istemiyorum

  3 omuru kırılan, sağ ayak topuğu patladığı için 5 santimetre kısalma olan, beli, kalçası ve sol ayak bileği kırılan, her iki bacağında kırıklar meydana gelen ve 2 ameliyat daha olacağını söyleyen Fatma Şen, yaşadıklarından sonra 3 kadının kocaları tarafından öldürüldüğünü söyleyerek haline şükrettiğini belirtti. Fatma Şen, “Şikâyetlerimi geri almam için hâlâ baskılar var. Hastanede korkuyorum. Korkudan geceleri uyuyamıyorum. Devlet beni ne zaman koruyacak. Öldükten sonra mı? Avukatım önümüzdeki günlerde boşanma davası açacak” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı