Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Alçı panel koptu betona çakıldılar

  Özkan ARSLAN / İSTANBUL
  20 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 20 Şubat 2006 - 00:58

  Eyüp Belediyesi’nin nikáh salonunda, gelin odasının önünde zemini kapatan alçı panel kırıldı. 20 metreden beton zemine düşen iki çocuktan biri yaşam savaşı veriyor.

  EYÜP’te, Aktaş ve Durak Ailesi komşularının kızının kına gecesine katılmak için önceki akşam 20.30 sıralarında Sultan Center’daki Belediye Nikah Solunu’na gitti. Kına gecesi devam ederken bir grup çocuk, gelin odasının bulunduğu boş alanda oyun oynamaya başladı. Çocuklar koşuştururken, alt tarafı boşluk olmasına rağmen ince bir alçı panelle kapatılmış zemin çöktü. Çocuklardan Deniz Nur Aktaş (5) ile Gökhan Durak (6) kırılan parçalarla birlikte 20 metre yüksekten zemine düştü.

  Başında bekliyorlar/images/100/0x0/55eadd4cf018fbb8f89b9682

  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılan çocuklardan Deniz Nur Aktaş’ın durumu ağır. Taksicilik yapan baba Engin Aktaş, "Doktorlar kızımın yaşama şansının çok az olduğunu söyledi. Artık dua etmekten başka yapılacak bir şey yok. Sorumlular kim bilmiyorum ama şimdilik sadece kızımın yaşama dönmesini bekliyorum" dedi.

  Davacı olacak

  Kalça kemiği kırılan Gökhan Durak’ın babası İbrahim Durak çocuğunun düştüğü yere giderek çevredekilerden bilgi topladı. Çöken alanı inceleyen İbrahim Durak, "Buranın kartonpiyerle kapatılması büyük bir ihmal. Bile bile ölüme davet. Sorumlular kimse şikayetçi olacağım" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı