« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Albert Riera'dan yıldızlara loca çalımı

İspanyol oyuncu, takım arkadaşlarını tribünde atlattı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Hamit Altıntop, Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve kaptan Sabri Sarıoğlu geç kalınca İspanyol yıldız, özel bir sözleşme ile 1 yıllığına Türk Telekom Arena’da loca sahibi oldu.

HERKES, takımdan gidecek gözüyle bakarken Albert Riera, Türk Telekom Arena’da lüks bir locaya dahi sahip oldu. Teknik direktör Fatih Terim’in ideal 11’inde yer vermediği, son Beşiktaş derbisinde de 18 kişilik kadroya almadığı Riera’nın tribündeki yeri garanti oldu.
2.9 milyon Euro garanti ücreti ve Galatasaray ile 3 yıl daha sözleşmesi bulunan İspanyol yıldız, Türk Telekom Arena’dan 100 bin dolara loca satın aldı. Riera, takım arkadaşı Elmander ile birlikte erken davrandı. 15 gün önceden özel bir sözleşme yapıp, locayı alırken, yer bekleyen 4 takım arkadaşına da çalım attı.

Prosedür ‘3 yıl’ diyor

Hamit Altıntop, Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve kaptan Sabri geç kalınca loca için sıra beklemeye başladı. Normalde localar 3 yıllığına satılıyordu. Ancak Elmander ile Riera, ortak bir loca sahibi olmak istediklerini yönetime iletti. Bu durumda Galatasaray Kulübü de, iki oyuncuya özel bir sözleşmeyle 1 yıllığına 100 bin dolar karşılığı anlaşmaya vardı. Ancak 1 ay önce G.Saray Yönetimi, Arena’daki başkanlık locasının yerini değiştirdi. Bu bölge ve yeni açılan alanlarla stada 2013 model 40 loca yapıldı.
Ailelerini ve Türkiye’ye gelen misafirlerini ağırlamak isteyen G.Saray’ın iki yıldızı Elmander ile Riera elini çabuk tutup 2 hafta önce 10 kişilik bir loca satın aldı. Takımdaki süperstarlar ise loca konusunda şimdilik açıkta kaldı.

Fatih Terim’den 150 bin dolar

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim de, tıpkı Elmander ve Riera gibi loca satın alan isimler arasında yer aldı. Terim, çocukları, eşi ve misafirleri için Arena’nın seyir açısından en güzel bölgeyi alırken, 150 bin dolar ödedi. Sarı kırmızılı kulübün Arena’daki locaları tükenirken, Normalde 3 sezonluk satılan locaların fiyatları 180 ila 500 bin dolar arasında değişiyor.

Ataman da iki koltuk peşinde

G.SARAY Medical Park’ın koçu Ergin Ataman da, Arena’da VIP koltukların bulunduğu bölgeden 2 koltuk satın almak için yönetime başvurdu. 3 senedir GS Bonus Kart kullandığını ifade eden Ataman, 5 adet de basketbol kombinesi alacağını dile getirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler