İSTANBUL HABERLERİ

Albert Einstein kılığındaki 404 Kanadalı’dan yeni Dünya Rekoru

DHA
31.03.2017 - 11:26Son Güncelleme :
DHA

Mahmut Can Emir / İstanbul, 31 Mart (DHA) – Guinness Albert Einstein kılığındaki en kalabalık grup Dünya Rekoru 404 Kanadalı tarafından kırıldı.

404 kişilik grup, Einstein kılığındaki en kalabalık grup rekorunun sahipleri olan 99 kişilik grubun rekorunu egale etmek için, karışık saçlı beyaz perukları ve bıyıklarıyla Toronto’da bir araya geldi.

Rekor, 2013 yılında Kudüs’te bulunan İbrani Üniversitesi ve İbrani Üniversitesi’nin Kanadalı Dostları tarafından kurulan ve dünyayı değiştirecek yeni fikirlerin tanıtılmasını amaçlayan ‘Yeni Einstein’ ödülleri ile aynı anda gerçekleştirildi.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau ise rekor kıran buluşmaya katılamadığı için duyduğu üzüntüyü, “Başbakanlık kadrosu peruğum ve bıyığımı sakladı!” tweetiyle dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Albert Einstein kılığındaki 404 Kanadalı’dan yeni Dünya Rekoru hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 11 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Albert Einstein kılığındaki 404 Kanadalı’dan yeni Dünya Rekoru haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı