« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Albayrak: Sergen'in maliyeti yüksek

Galatasaray Kulübü Futbol Şubesi Üyesi Abdurrahim Albayrak, yeniden çıkmaza giren Sergen'in transferiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, yıldız oyuncunun bonservisiyle birlikte transfer maliyetinin çok yüksek olması nedeniyle gerçekleşmediğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TOPLAM 4 MİLYON DOLAR

Abdurrahim Albayrak, Siirt Jet-Pa Spor Kulübü'ne 1 milyon 600 bin dolar önerdiklerini, Sergen'in de 3 yıllık sözleşme ve yıllık 800 bin dolar istediğini belirterek, ''Futbolcunun bize maliyeti toplam 4 milyon dolar olacaktı, bu da çok büyük bir miktar. Sergen çok büyük bir futbolcu, O'nun Galatasaray'da kalmasını benim kadar hiç kimse isteyemez. Ancak, bu miktar çok büyük ve kararı yönetim kurulu verdi" diye konuştu.

Sergen'in transferinin 31 Mart'a dek dondurulduğunu vurgulayan Albayrak, yönetim kurulunun, bu tarihten sonra oyuncunun sakatlık durumu ve performansına göre karar vereceğini bildirdi.

GONZALES'E ÖVGÜ
   
Yeni transfer ettikleri Kolombiyalı Jerrson Gonzales'e de övgüler yağdıran Albayrak, "Gonzales rüzgar gibi esecek. Mondragon, bu futbolcuyu övüyor. Biz de 3-4 kasedini seyrettik, mükemmel oynuyor. Ayrıca, serbest vuruşları daaynı Prekazi gibi. Kolombiya Milli Takımı'nın ABD'de katıldığı bir turnuvada da en iyi futbolcu seçilmiş" dedi.
  
NICULESCU KALACAK
   
Gönderildiğ yolunda hakkında haberler çıkan Rumen futbolcu Niculescu'nun, takımda kalacağını belirten Albayrak,  Niculescu'nun kiralık gelmesi nedeniyle bazı hukuksal sorunların ortaya çıktığını ve bunları araştırdıklarını kaydeden Albayrak, ''Bana gelen bilgilere göre, böyle bir sorun şu anda yok. Yani yeni bir sorunçıkmadığı taktirde bu futbolcu takımda kalacak'' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz