Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Albayrak: Öğüt verileceğine yanlışlar düzeltilsin

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, “Böylesi bir tablo ortadayken federasyon yetkilileri, kulüplere laf yetiştirmeyi bırakıp acilen gelen kurul kararını açıklamalıdırlar” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Albayrak, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci'nin açıklamaları üzerine yaptığı değerlendirmede, “Sayın Keçeci, kulüplere öğüt vereceğine Türk futbolundaki yanlışları düzeltsin. O beğenmediği kulüplerin ve yöneticilerin ne demek istediğini anlamaya çalışsın. Ülke futboluna düzen ancak böyle gelir” diye konuştu.

Futbol Federasyonu'nun bütün kulüplere eşit mesafede olduğunu sözle değil ancak eylemle gösterebileceğini belirten Albayrak, şöyle devam etti:

“Futboldaki çifte standartlar apaçık ortadayken federasyon yetkililerinin kafalarını kuma gömerek bunları görmezden gelme çabalarını tüm ülke ibretle izlemektedir. Ligde oynanan her haftadan sonra hemen her kulüpten tepkiler yükseliyorsa bunun üzerinde dikkatle durulmalıdır. Kulüplerin birçok sorunları, kendilerine göre ürettikleri çözümleri de vardır. Ancak federasyon ısrarla bunları görmezden gelmektedir. Sorunlara bu kadar duyarsız bir federasyonla ülke futbolu bir adım daha ileriye gidemez.”

Futbol Federasyonu'nun tahkim kurulunun kararıyla zaten yok sayıldığını söyleyen Albayrak, “Böylesi bir tablo ortadayken federasyon yetkilileri kulüplere laf yetiştirmeyi bırakıp, acilen genel kurul kararını açıklamalıdırlar” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler