« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Albayrak: Gönlümüz tek adaydan yana

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Futbol Federasyonu seçimlerine az bir süre kala hangi adayı destekleyecekleri konusunda net bir karara varamadıklarını söyledi, “Gönlümüz tüm kulüplerin etrafında birleşeceği tek bir adaydan yana“ dedi.

Ömür AVCI / TRABZON(DHA)
SON GÜNCELLEME
Yönetim Kurulu toplantısı için Trabzon’a gelen Başkan Albayrak, takımının bu akşam yaptığı antrenmanı da izledi. Bu arada gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Albayrak, teknik kadro ve futbolcuların çalışmalarından memnun olduklarını belirtirken şöyle konuştu: “İyi çalıştılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Trabzonspor iyi yolda. 25 günlük görev dönemimizde önce içeride derlenip toparlandık, sonra da takıma şu ana kadar 5 sporcu kattık. Yabancı kontenjanımız şu anda kapalı. Jun’la ilgili net bir haber geldiği takdirde, 3-4 oyuncuyla sürdürdüğümüz görüşmelerden birini sonuçlandıracağız. Bu transfer de gerçekleşirse Trabzonspor ikinci yarıya daha güçlü dinamik bir kadroyla çıkacak. Birinci hedefimiz saha sonuçlarının düzeltilmesi. Onu düzeltmek için antrenör ve yönetim olarak var gücümüzle çalışıyoruz.“

Başkan Albayrak, Futbol Federasyonu seçimleriyle ilgili olarak da şunları söyledi: “Türk futbolunun ayağa kalkması için Kulüpler Birliği toplantısında öncelikle Trabzonspor’un menfaati değil de Türk futbolunda adaletin sağlanması için tek adayla seçime gidilmesine destek verilmesi kararlaştırıldı. Ortaya çıkan isim doğrultusunda bir çalışma yapıldı. Gelinen süreçte onursal başkanımız Mehmet Ali Yılmaz’ın da adaylığı söz konusu. Ne yapacağımıza net karar vermiş değiliz. Gelişmeleri izliyoruz. Trabzon cenahından çıkan 2 ismin bir adaya inmesini bekliyoruz. Şu anda izlemedeyiz.“
Kulüp Başkanı Albayrak, daha sonra, “Seçimlere üç gün var. Temennimiz tek adayla seçimlere gitmek. Yönetimiyle, tahkimiyle, kurum ve kuruluşlarıyla tek aday olursa problem çıkmaz. Uzun vadede de Federasyon başarılı olur“ diye konuştu.

ÖMER RIZA VE STEFANOV ANTRENMANDA

Trabzonspor, hafta sonunda oynayacağı Kayserispor maçının hazırlıklarına bu akşam kendi tesislerinde yaptı çalışmayla devam etti. Antrenmanda bordo mavililerin yeni transferleri Ömer Rıza ve Milan Stefanov, ilk kez takımla birlikte çalıştı. Fatih Tekke düz koşu yaparken, sabahki depar çalışmasında sakat bileğinde ağrı hisseden Lee Yong, salonda çalıştı. Trabzonspor, hazırlıklarını yarın yapacağı çift antrenmanla sürdürecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler