« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Albayrak: Fatih'i kulübün menfaatleri için sattık

Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, oynanan futbol galibiyet getirmediyse de, takımın uzun vadade iyi olacağına inandığını belirtti. Fatih Tekke'yi kulübün menfaatleri için satmak zorunda olduklarını ifade eden Albayrak, Yattara'nın Türk vatandaşlığı konusunda ise gerekeni yapacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüpler Birliği Vakfı toplantısından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Nuri Albayrak, Trabzonspor'un kendi başkanlığından sonra yenilenme sürecine girdiğini belirterek, "Bu bir gerçek. Bizim yönetimimizden sonra 15'e yakın oyuncu değişimi oldu. İskelette çok büyük değişiklik olmadı ama yeni bir takımımız ve yeni bir hocamız var. Oynanan futbol galibiyet getirmediyse de Trabzonspor takımı iyi yolda, uzun vadade iyi olacağına inanıyoruz" dedi.

Nuri Albayrak, en büyük silahları olan Fatih Tekke'yi kulübün menfaatleri için yurt dışına sattıklarını ifade ederek, "Kendisi Türkiye Ligi'nin en büyük golcülerinden biriydi. Orada Trabzonspor'un yapacak başka bir işi yoktu, Trabzonspor Kulübü'nün menfaatleri onu yapmamızı gerektiriyordu. Şahsımızın değil, daha çok kulübün menfaatleri onu gerektiriyordu. Yapmak zorundaydık yaptık" diye konuştu.

Transfer için arayışlarını sürdürdüklerini anlatan Albayrak, transferin 1 Eylül'e kadar sürdüğünü ve özellikle mali noktada daha iyi futbolcu bulmaları halinde takıma katmaya çalışacaklarını vurguladı.

"İKİ MİSLİ KARŞILIĞINI VERECEĞİZ"

Albayrak, Güney Kıbrıs Rum Kesimi takımı Apoel'in kendilerine iyi bir misafirperverlik gösterdiğini anlatarak, "Geçen yıl bazı tatsız olaylar yaşandı, basın da bunu abarttı. Onlara buradan teşekkür ediyorum, misafirperverce karşıladılar. Biz de onlara iyi bir misafirperverlik örneği göstereceğiz. Bize nasıl davrandılarsa iki misli karşılığını vereceğiz." dedi.

"BAŞVURU YAPARIZ"

Başkan Albayrak, Yattara'nın Türk vatandaşlığı konusunda bir girişimlerinin olup olmayacağı konusundaki soruya ise, "böyle bir imkanımız doğarsa, bundan istifade etme yoluna gideceğiz. Trabzonspor'un önüne böyle bir şans doğarsa, kulüp olarak her türlü başvuruyu yapacağız" yanıtını verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler