« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Albayrak: Çete bunlar

Trabzonspor Kulübü Başkanı Albayrak, 2 puan bıraktıkları V.Manisa maçında faturayı hakeme kesti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor’da Vestel Manisa karşısında kaybedilen 2 puanın faturası maçın hakemi Cem Deda’ya kesildi. Deda’nın çok kötü bir yönetim gösterdiğini iddia eden başkan Nuri Albayrak, "Adamın babası hakem, oğlu hakem, torunu hakem, kardeşi hakem, çete olmuş bunlar. Söylenecek başka bir şey yok" diyerek sert eleştiride bulundu. Cem Deda’nın Trabzonspor aleyhine haksız bir penaltı verdiğini, takımının da bir penaltısını çalmadığını ileri süren Albayrak, haklarını her yerde arayacaklarını ve federasyondan adil yönetim beklediklerini söyledi.

'ŞANSIMIZ YOKTU' 

Trabzonspor'da Kulüp Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu da taraftarlarının önünde bu sezon ilk olarak yaptıkları Vestel Manisaspor maçından galibiyetle ayrılmayı arzu ettiklerini, ancak bunu gerçekleştirememenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, ”Maalesef zamansız penaltı sonrası gol yedik. Sonra yakaladığımız pozisyonları iyi kullanamadık. Futbolcuları verdikleri mücadeleden ötürü tebrik ediyorum” dedi.

Şansın Trabzonspor'un yanında olmadığını ifade eden Sayitoğlu, “Lig, uzun bir maraton. İnanıyorum ki önümüzdeki haftalarda toparlanacağız. Bize yakışan bir futbol oynayacağız ve artık puan kaybetmeyeceğiz. Taraftarın Fatih Tekke diye bağırması ise gayet normal. Fatih Tekke, yıllardır Trabzonspor'a hizmet etmiş takım kaptanı ve iyi bir golcü. Gol kaçırınca seyircilerimizin bu tür çağrı yapması gayet normal. Fatih'in transferi kulüp menfaatleri doğrultusunda olmuştur. Belki Fatih Tekke'nin yeri dolmaz ama en azından onu aratmayacaklar.”

Sayitoğlu, transfer çalışmalarının sürdüğünü de kaydederek, “1-2 oyuncu daha alacağız. Tahmin ediyorum hafta sonuna kadar bir transfer gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
  
HACIOSMANOĞLU, SERT ÇIKTI: HAKEMLERİN SAHİPLERİNE GEREKENİ SÖYLERİZ
  
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu ise maçın hakemi Cem Deda'ya eleştirilerde bulundu.  Hacıosmanoğlu, penaltı pozisyonu öncesi ofsayt olduğunu savunarak, ”Yattara'nın da düşürülüşü var, onu vermiyorlar. Cem Papila'ya adam gibi maç yönetsin derken latife olarak söylemiştim. Bütün hakem arkadaşların hatası olabilir. Ama takdir haklarını kasıtlı bir şekilde kullanan, seyirciyi galeyana getiren hakemlerin sahipleri vardır. Biz onların sahiplerine gerekeni söyleriz. Onlar da gerekeni yaparlar” dedi.

Takım olarak tam hazır olmadıklarını ifade eden Hacıosmanoğlu, ”Ama Vestel Manisaspor maçında takım daha hırslı oynadı. 1-1'lik sonuç Trabzonspor'a yakışmaz. Trabzonspor'un hep galip gelmesi lazım. İlerleyen günlerde eksiklikleri de tamamlayarak, daha iyi bir Trabzonspor seyrederiz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler