MANİSA HABERLERİ

Alaşehir'e 300 kişilik modern öğrenci yurdu

DHA
27.04.2017 - 17:36Son Güncelleme :
DHA

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Alaşehir ilçesine Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı olarak 300 kişilik öğrenci yurdunun yapılacağını ifade etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun, 2017 yatırım planına Manisa'nın Alaşehir ilçesine 300 kişilik yurt yapım işini aldığını söyleyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, yurdun Alaşehir ilçesi ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi. Daha önceden yapılan yurtların restore edildiğini açıklayan Özdağ, "Eski binaların yerine öğrenci kapasitesi arttırılmış şekilde yeni yurt binaları kazandırılıyor. Bu doğrultuda Kredi Yurtlar Kurumumuza bağlı 300 kişilik modern bir öğrenci yurdunu daha Alaşehir ilçemize kazandırıyoruz. 2017 yılı yatırım programına inşa edilecek yeni yurdun 3 kişilik odalarında içerisinde lavabo ve banyosu ve mini buzdolabı olan modern sistem olacak. Alaşehir yurdunun modern yeni binasının proje bedeli ise 30 milyon lira" diye konuştu. Alaşehir ilçesindeki mevcut yurdun 210 öğrenci kapasiteli olduğunu belirten Özdağ, "Bu öğrenci yurdumuz yıkılacak yerine ise 300 öğrenci kapasiteli yeni öğrenci yurdu yapılacak. Yıkım gerçekleştikten sonra da yeni öğrenci yurdu yapım aşamasında yine öğrencilerimiz kesinlikle mağdur olmayacak, Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ait 250 kişilik kapasiteli bir binada konaklatılacak. Yeni öğrenci yurdunun yapım inşa aşaması sonuçlandığında da Alaşehir Yurt Müdürlüğü 300 kişilik yeni binası ve 250 kişilik ek binasıyla toplamda 550 öğrenci kapasitesiyle hizmet vermeye devam edecek" diye konuştu.

Yunusemre, Turgutlu, Kula, Soma ve Sarıgöl ilçelerinde kurumlarına devredilen binaların, kız ve erkek öğrenci yurdu olarak düzenlenerek hizmete alındığını ifade eden Kredi Yurtlar Kurumu Manisa İl Müdürü Kemal Koçkaya Alaşehir'e yeni yapılacak olan öğrenci yurdunun da tamamlanmasıyla öğrencilerin daha modern binada barındırılacağını ifade ederek öğrencilerin aile sıcaklığı ortamından uzaklaşmamaları ve sosyal aktivitelerden geri kalmamaları için çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/MANİSA,(DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Alaşehir'e 300 kişilik modern öğrenci yurdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 17 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alaşehir'e 300 kişilik modern öğrenci yurdu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı