MANİSA HABERLERİ

Alaşehir'de muhtarın darp edildiği iddiası

AA / Emre Saçlı
28.02.2016 - 18:22Son Güncelleme :

- Horzumalayaka muhtarının, ihaleyle mahalledeki doğal kaynak suların kullanım hakkını alan firmanın çalışanlarınca darp edildiğini iddia eden mahalle sakinleri, "sargı bezli" eylem yaptı

AA / Emre Saçlı

MANİSA (AA) - Alaşehir ilçesinde, Horzumalayaka doğal kaynak sularının kullanım hakkını alan firmanın çalışanlarının mahalle muhtarını darp ettiğini öne süren mahalle halkı eylem yaptı.

İki firma çalışanınca dün mahallede yürüdüğü sırada darp edildiğini savunan Horzumalayaka Mahallesi Muhtarı Erol Adıgüzel'e destek vermek isteyen bir grup mahalleli, başlarına sargı bezi sararak "hepimiz muhtarız" şeklinde slogan attı.

Adıgüzel, gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgede susuzluk sorunu olduğunu, bu nedenle büyük önem taşıyan doğal kaynak suların kullanımını kimseye devretmeyeceklerini söyledi.

Kaynak sularını vermemek için uzun yıllardır mücadele ettiklerini ifade eden Adıgüzel, "Bu mücadelemizde birçok mahalleli tehdit edildi. Son olarak da bana fiili bir saldırıda bulunuldu. Adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. Davalar devam ediyor. Yaylamıza, ovamıza, suyumuza sahip çıkmaya devam edeceğiz. İlgili firma 21 doğal kaynak suyunun bulunduğu 22 bin 300 hektar alanda ruhsat almış. Bu kaynaklar bizim gerek tarımsal, gerek içme suyu gerekse hayvanlar için can damarımızdır" diye konuştu.

Mahalleli, açıklamanın ardından dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Alaşehir'de muhtarın darp edildiği iddiası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 18 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alaşehir'de muhtarın darp edildiği iddiası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı