MANİSA HABERLERİ

Alaşehir Trafiğine Üçlü Çözüm

IHA
12.02.2016 - 11:52Son Güncelleme :

SON DÖNEMLERDE İTHALATA YÖNELİK TARIMSAL İŞLETMELERİ VE JEOTERMAL ENERJİ YATIRIMLARI İLE EGE’NİN PARLAYAN YENİ YILDIZLARI ARASINDAKİ YERİNİ ALAN ALAŞEHİR, İLKLERİN VE YENİLİKLERİN ÖNCÜSÜ OLMAYA DEVAM EDİYOR. BU YENİLİKLERDEN BİRİ OLAN TRAFİK ZABITASI KENT İÇİNDEKİ GÖREVİNE BAŞLADI.

IHA

Son dönemlerde ithalata yönelik tarımsal işletmeleri ve jeotermal enerji yatırımları ile Ege’nin parlayan yeni yıldızları arasındaki yerini alan Alaşehir, ilklerin ve yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor. Bu yeniliklerden biri olan trafik zabıtası kent içindeki görevine başladı.
İlçenin kalkınması ve gelişmesi için topyekun seferberlik ilan eden bütün kurumlar gibi Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğünün ortak projesi olan trafik zabıtası kent içerisindeki görevine başladı.
Vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine toplumsal sorumluluk bilinciyle oluşturulan trafik zabıtası, başta kaymakamlık makamı olmak üzere Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Alaşehir Belediyesi ile Emniyet Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda, ilk mesaisini eğitim öğretim yılının başlamasıyla beraber, trafikte yükselen tansiyonu düşürmek için okul önlerinden başladı.
Protokolde imzaları olan kurumlar adına trafik zabıtasının faaliyete geçirilmesi için bizzat görevlendirilen Alaşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Erol Kacar, “Amacımız 7’den 70’e hepimizin ortak sorunu olan trafik sorunun çözümü için birbirine entegre edilen bağımsız birimler marifetiyle, aynı ekip otosunda her biri kendi branşında, azami yetkilerle donatılmış personelle, trafik sorununu asgariye indirmektir. İş bu nedenle de, bugünkü ilk görevimizi yeni bir eğitim öğretim yılında, ders başı yapan miniklerimiz için okul önlerinden başlattık. Zira burada başlayan ilk mesaimiz; onlar için küçük, bizim için ise büyük bir adımın başlangıcı olacaktır.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Alaşehir Trafiğine Üçlü Çözüm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Şubat 2016 tarihinde saat 11 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alaşehir Trafiğine Üçlü Çözüm haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Temmuz 2019, Cumartesi
 • İmsak
  04:11
 • Güneş
  05:54
 • Öğle
  13:22
 • İkindi
  17:15
 • Akşam
  20:39
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı