MANİSA HABERLERİ

Alaşehir’in Numarataj Çalışmalarını Büyükşehir Yapacak

IHA
28.09.2015 - 14:18Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI, ALAŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN, TÜM EV VE SOKAKLARIN NUMARALANDIRILMASI VE FOTOĞRAFLANMASI ÇALIŞMALARINI DEVRALDI.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Alaşehir Belediyesi tarafından yürütülen, tüm ev ve sokakların numaralandırılması ve fotoğraflanması çalışmalarını devraldı. Alaşehir’deki adres ve numarataj çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülecek.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı, Alaşehir’deki numarataj çalışmalarını Alaşehir Belediyesi’nden devraldı. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Adres ve Numarataj yetkisini Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na bağlı Coğrafi Bilgi Sistemleri Müdürlüğü’ne vermesinden sonra hızla çalışmalara başladıklarını belirten Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Metin Memiş, Alaşehir’deki adres ve numarataj çalışmalarının artık Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütüleceğini ve sistemin en hızlı şekilde Alaşehir’e hizmet edeceğini belirtti. Memiş, “Alaşehir’deki adres bilgilerinin güncellenmesi ve numarataj çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi yürütecek, burada yaptığımız çalışmalar sokak sokak, hane hane devam ediyor. Gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde Alaşehirli vatandaşlarımız hiçbir sıkıntı yaşamadan işlemlerini kolayca ve kaliteli bir şekilde yapabilecekler” diye konuştu.
ALAŞEHİR’DEKİ ÇALIŞMALARI BÜYÜKŞEHİR YAPACAK
Alaşehir Belediyesi tarafından yürütülen numarataj ve bilgi sistemlerinin Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne devri ile ilgili olarak konuşan Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban da, “Manisa Belediyesinin, Büyükşehir yasası kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi olmasından sonra numarataj çalışmaları ve altyapı sistemlerinin hazırlanması Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından yapılıyordu. Gerçekleştirilen çalışmalar ve altyapı sistemlerinin tamamlanmasıyla birlikte, bundan sonraki süreçte Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak. Alaşehir halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.
MEMİŞ, BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Manisa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Metin Memiş, Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürü Zafer Kasal ile birlikte Alaşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Dairesi Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü ve Zabıta Dairesi Müdürlüğü personeline (NUBİS) Numarataj Bilgi Sistemi ve (TAKBİS) Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Bilgilendirme toplantısının ardından Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Metin Memiş, Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, Büyükşehir Belediyesi Alaşehir Koordinatörü Akif Ceylan ve sahada çalışan personeller ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Alaşehir’in Numarataj Çalışmalarını Büyükşehir Yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alaşehir’in Numarataj Çalışmalarını Büyükşehir Yapacak haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı