MANİSA HABERLERİ

Alaşehir Eğitim Başarısında 8 Basamak Birden Atladı

IHA
31.07.2015 - 10:50Son Güncelleme :

LYS'DE TÜRKİYE 1200'ÜNCÜSÜ OLAN BURAKCAN AKKOÇ EGE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNİ KAZANDI

IHA

Geçmiş yıllarda sınavlarda alınan başarılar bazında il sıralamasında 17 ilçe içerisinde ancak 16’ncı olabilen Alaşehir ilçesi bu yıl Fen Lisesinin ilk mezunlarını vermesiyle adeta rekor kırdı. İlçede ilk kez 12 öğrenci Tıp Fakültesini kazanırken, Fen Lisesinin ilk mezunları olan 38 kişiden 33’ü istediği üniversiteye girme başarısını gösterdi. Yerleşemeyen 5 öğrencinin ise istedikleri bölüm olmadığı için tercih yapmadıkları öğrenildi. Alaşehir Atatürk Anadolu Lisesi ve Selahattin Zuhal Barutçuoğlu Anadolu Lisesinden birer öğrenci de tıp fakültesini kazandılar. Ahmet Altan Anadolu Lisesinden 4 öğrenci ise hukuk fakültesine girmeyi başararak ilçenin eğitim başarısının artmasına katkı sağladılar.
Alaşehir Fen Lisesinin ilk mezunlarını vermesi ilçenin eğitimdeki başarı sıralamasında son sıralardan ön sıralara gelmesini sağladı. Geçmiş yıllarda Manisa’nın ilçeleri arasında son sıralarda bulunan Alaşehir başta Fen Lisesi olmak üzere diğer liselerin bu yıl gösterdikleri başarı ile Alaşehir’i 16. sıradan ilk sekiz sıraya çıkardı. Fen Lisesinin ilk mezunu olan 38 öğrenciden 10’u tıp, biri hukuk, biri eczacılık fakültesine yerleşirken 21 öğrenci de diğer bölümlere yerleşme başarısı gösterdi. Beş öğrencinin ise istedikleri bölüm olmadığı için tercih yapmadıkları ve önümüzdeki yıl gerçekleşecek olan sınava hazırlanacakları öğrenildi.
Okul birincisi olan Kadir Kuran Muğla Sıtkı Kocaman Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanırken, YGS’de Türkiye 1200’üncüsü olan Burakcan Akkoç Ege Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşti.
Alaşehir Atatürk Anadolu Lisesi ve Selahattin Zuhal Barutçuoğlu Anadolu Lisesinden birer öğrenci tıp fakültesini, Ahmet Altan Anadolu Lisesinden de 4 öğrenci hukuk fakültesine yerleşerek başarının yükselmesine destek verdiler.
Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yenir, "2014-2015 eğitim yılı başında aldığımız kararlar ekip olarak, koltukta değil sahada olma kararı aldık. İdarecilerle sık sık diyalog kurarak eğitim-öğretimde yaşanan sorunlara ve eksikliklere anında çözüm ürettik. Hedefimiz 16’ncılıktan daha yükseklere tırmanmaktı. Bunu başardığımız için çok mutluyuz. Başta Fen Lisemiz olmak üzere başarıda katkısı olan herkesi tebrik ediyoruz. Fen Lisemiz açıldığı ilk yıl ortaokul sonrası sınav sıralamasında ilk yirmi binde iki öğrencimiz vardı. 36 Öğrencimiz 20- 50 bin arasında bulunuyordu. Bu yılki mezunlarımızda ilk 20 bin içerisinde 13 öğrencimiz bulunuyor. Buda uyguladığımız sistemin doğru olduğunu, emeğimizin boşa gitmediğini göstermektedir. Diğer liselerimizde başarıya katkı yaparak çıtanın yükselmesine destek olmuşlardır. Velilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz verdikleri emeklerin boşa gitmediğini görmelerinin gururunu yaşamaktadırlar. Fen Lisesi Alaşehir’imizi uçurarak, gururu olmuştur. Çalışmalarımızı daha üst basamaklara çıkarmak için sürdüreceğiz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Alaşehir Eğitim Başarısında 8 Basamak Birden Atladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alaşehir Eğitim Başarısında 8 Basamak Birden Atladı haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  09 Kasım 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:59
  • Guneş
   07:38
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   15:51
  • Akşam
   18:11
  • Yatsı
   19:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı