MANİSA HABERLERİ

Alaşehir’de Çalışmalar Tüm Hızıyla Sürüyor

IHA
10.07.2015 - 15:27Son Güncelleme :

MAZGAL GENİŞLETME ÇALIŞMALARI YAPILIYOR

IHA

Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban ilçe tarihinde bir ilke imza atarak yağmur suyu drenaj hattı çalışması yaptıklarını belirtti. Mazgalların yetersiz olduğu yönündeki eleştirilere de cevap veren Başkan Karaçoban, yağmur suyunu kanalizasyona vermemek için mazgalları beklettiklerini ve yeni arıtma tesisinin hazır hale getirmek için mazgal genişletme çalışmalarına başladıklarını söyledi.
Yağmur sularının kanalizasyon veya içme suyuna karıştığı Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bir ilke imza atılarak yağmur suyu drenaj hattı çalışması yapıldı.
Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“2013 -2014 yılları arasında da ilçemiz sevgi yolunun yeniden revizyon çalışması yapılan alanlarda alt yapı çalışmalarına İlçe tarihinde bir ilke imza atarak yağmur suyu drenaj hattı çalışması yapıldı. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde kullanıma hazır hale getirilen yolda vatandaşlarımızdan yağışlı havalarda gelen tepkilerinden dolayı bilgilendirme gereksinimi doğmuştur. 1989 yılında yapılmış olan atık su arıtma tesislerine bizlerden evvelki yıllardaki belediye çalışmalarında yağmur sularının şehir şebekesi ile kanalizasyona akması ve yağmur sularının getirmiş olduğu katı atıkların da arıtma tesislerine düşerek buralarda mekanik anlamda arızaya ve tesisin kullanım ömrünü tamamlamasına sebebiyet vermiştir. Bizlerde sevgi yolunda düzenleme çalışmalarımız esnasında yağmur suyu drenaj hattı oluşturarak sistemden ayrışımını yerine getirdik. Mazgalların yeterli olmadığını vatandaşımız dile getiriyordu. Halbuki biz mazgalların yağmur suyunu kanalizasyona vermemek adına bilinçli olarak bekletmek zorundaydık. 31 Mart yerel seçimleri ile birlikte uzun havalandırmalı aktif çamur sistemli arıtma tesisi yapımı Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilip ihaleye çıkarılmıştır. Yeni oluşturulacak olan arıtma tesislerine hazır hale getirmek için Alaşehir Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü mazgal genişletme çalışmalarını başlatmıştır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Alaşehir’de Çalışmalar Tüm Hızıyla Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alaşehir’de Çalışmalar Tüm Hızıyla Sürüyor haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  13:30
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  18:59
 • Yatsı
  20:15
Sayfa Başı