MANİSA HABERLERİ

Alaşehir CHP’den Barış İçin İmza Kampanyası

IHA
02.09.2015 - 16:47Son Güncelleme : 02.09.2015 - 16:48

ALAŞEHİR CHP KADIN KOLLARI TARAFINDAN BAŞLATILAN BARIŞ İÇİN İMZA KAMPANYASI 12 EYLÜL’E KADAR DEVAM EDECEK VE KAMPANYA SONUNDA TOPLANAN İMZALAR GENEL MERKEZE GÖNDERİLECEK.

IHA

MANİSA (İHA) – CHP Kula Kadın Kolları tarafından 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle başlatılan imza kampanyası CHP Lokali önünde kurulan stantta devam ediyor. Barışı simgelediği için beyaz kıyafetlerle vatandaşlardan imza toplayan CHP’li kadınlar kampanyanın 12 Eylül’e kadar süreceğini belirtti.
Alaşehir CHP Kadın Kolları tarafından başlatılan barış için imza kampanyası 12 Eylül’e kadar devam edecek ve kampanya sonunda toplanan imzalar genel merkeze gönderilecek.
Alaşehir CHP İlçe Başkanı Ahmet Akgündüz, “Kadın Kolları başkanımız Ayşe Musal ve ekibi tarafından sürdürülen kampanya ile barış, teröre hayır barışa evet diyoruz. Yurtta Barış, Dünyada Barış sloganımızla çıktığımız yolda, 7 Haziran’dan sonra yaşadıklarımız kandan, acıdan, nefretten beslenenleri bir kez daha gözler önüne serdi. Sahte barış güvercinlerinin taşıdığı düşünülen zeytin dalının, aslında kamufle edilmiş bir kitle imha silahı olduğu bu gün tüm çıplaklığı ile ortaya çıktı.Barışı bir başka bahara bırakarak,güvercinlikten şahinliğe terfi eden yeni bir kimlikle yerini aldı. Oysa bizim çocuklarımız ölüyor, bizim canlarımız gidiyor. Doğuda batıda ağıtlar yükseliyor, o ağıtlar yoksul insanların hikayelerini anlatıyor. Ama bunu fırsata çevirmekten çekinmeyenleri görüyoruz. İnsan olmak öldürmekten değil yaşatmaktan geçer. Barış ve huzur isteyen herkesi birlikte hareket etmeye çağırıyoruz. Savaşa, teröre, şiddetin her türlüsüne hayır diyoruz. Çünkü insanca yaşamak ancak barış ortamında olabilir. Bu anlamda kadınlarımız barış içinde yaşayabilmek için beyaz giysiler giyerek, herkesi barışa destek vermesi amacıyla imza kampanyasını sürdürmektedirler. Umarız dileklerimizin meyvesini hep birlikte alırız. Barış için imza kampanyamız 12 Eylül’e kadar sürecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Alaşehir CHP’den Barış İçin İmza Kampanyası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alaşehir CHP’den Barış İçin İmza Kampanyası haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:41
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı