MANİSA HABERLERİ

Alaşehir Belediyesinde Çağrı Merkezi Faaliyete Geçti

IHA
14.08.2015 - 14:07Son Güncelleme :

ALAŞEHİR BELEDİYESİ MODERN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN PROJELER KAPSAMINDA HALKA DAHA KALİTELİ HİZMET SUNABİLMEK İÇİN 444 8 653 NUMARALI ÇAĞRI MERKEZİ'Nİ VE E-BELEDİYE UYGULAMASINI FAALİYETE GEÇİRDİ

IHA

?Alaşehir Belediyesi modern belediyecilik anlayışıyla gerçekleştirilen projeler kapsamında halka daha kaliteli hizmet sunabilmek için 444 8 653 numaralı Çağrı Merkezi’ni ve e-belediye uygulamasını faaliyete geçirdi.
Çağrı Merkezi, belediyecilik ile ilgili her türlü istek, şikayet veya önerileri hızlı bir şekilde kayıt altına alıp çözüm sunabilmek için vatandaşla, belediye arasında adeta iletişim köprüsü kuruyor. Bilgisayar teknolojisi kullanılarak hizmet sunuş yöntemini vatandaşın yaşamını kolaylaştıracak şekilde dizayn eden Çağrı Merkezi Projesi, klasik yöntemlerin dışında vatandaşların sözlü veya şifai taleplerini ise iş emrine dönüştürüyor.
ÇAĞRI MERKEZİ SİSTEMİ NASIL İŞLİYOR?
Vatandaş istek, şikayet veya önerisini 444 8 653 nolu özel hattı arayarak, Çağrı Merkezi personeline belirttikten sonra ya da www.alasehir.bel.tr adresine girerek e-belediye alt yapısına ait istek/şikayet bildirim-takip butonunu tıkladıktan sonra gerekli formu doldurmasıyla, talep, konusuna göre otomatik olarak ilgili tüm birimlerde görevlendirilen kişilerin e-postasına ulaşıyor. Bu esnada talebi giren vatandaşa da verdiği iletişim bilgileri dahilinde e-posta veya SMS ulaşıyor ve kendisine özel bir başvuru numarası veriliyor. Bu başvuru numarası ile ister 444 8 653 nolu Çağrı Merkezi’nden isterse www.alasehir.bel.tr adresinden başvuru numarası ile talebinin son durumunu anlık olarak sorgulatabiliyor.
Çağrı Merkezi Sistemi ve e-belediye sistemi birbiriyle entegreli bir yapıda çalışıyor. Vatandaşın belirtmiş olduğu talep sonuçlandıktan sonra kendisiyle iletişime geçilmesi için vermiş olduğu bilgiler çerçevesinde e-posta veya SMS gönderilerek veya şahsen Çağrı Merkezi personeli vasıtası ile aranarak bilgilendiriliyor. Böylelikle bir iş emrine dönüşen talep hem kayıt altına alınıyor hem de takibi teknolojik imkanların getirdiği hizmetler sayesinde tamamlanmış oluyor.
Hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet veren Çağrı Merkezi, hafta içi saat 17.00’den itibaren ve hafta sonları www.alasehir.bel.tr adresindeki e-belediye alt yapısına entegreli istek/şikayet bildirim-takip butonundan gerekli bilgiler doldurularak hizmet veriyor.
’VATANDAŞIN MEMNUNİYETİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’
Çağrı merkezi aracılığıyla vatandaşlar ile belediye arasındaki iletişimi güçlendirmeyi hedeflediklerini söyleyen Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban, “Vatandaşımızın memnuniyeti bizler için son derece önemlidir. Modern belediyecilik anlayışı çerçevesinde vatandaşımızla olabildiğince yakın olmayı hedefliyoruz. Halkımıza daha hızlı hizmet vermek ve taleplerini karşılayabilmek amacıyla 444 8 653 Çağrı Merkezini kurduk. Alaşehirlilere her konuda yol göstermeyi amaç edinen Çağrı Merkezimiz, kanunların belediyemize vermiş olduğu yetkiler dahilinde, vatandaşımızdan gelen istek, öneri ve şikayetlerini, yol, asfalt, park bahçe bakımı gibi her türlü taleplerini ilgili birimlere kolayca iletebilecek, bunların işlem görmesi, geri bildirimde bulunulmasını sağlayıp kayıt altına alacak teknolojik alt yapısı hazır. Böylece, geniş bir coğrafyaya sahip olan ilçemizde belediye hizmet binasına gelemeyen vatandaşlarımız tüm sorunlarını ve ihtiyaçlarını ‘444 8 653’ Çağrı Merkezi’ni arayarak ve resmi web sayfamız www.alasehir.bel.tr adresinden çözebilecekler” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Alaşehir Belediyesinde Çağrı Merkezi Faaliyete Geçti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alaşehir Belediyesinde Çağrı Merkezi Faaliyete Geçti haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı