ZONGULDAK HABERLERİ

Alaplı'da "Engellileri Sporla Kaldırıyoruz" Projesi

AA / Cem Sürmeneli
24.02.2016 - 15:39Son Güncelleme :
AA / Cem Sürmeneli

ZONGULDAK (AA) - Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu bünyesinde "Engelleri Sporla Kaldırıyoruz" Projesi kapsamında engellilere ve öğrencilere yönelik kondisyon merkezi, törenle hizmete açıldı.

Alaplı MYO Spor Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Alaplı MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rıfkı Henden, MYO proje grubu tarafından hazırlanan projenin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edildiğini söyledi.

Engelli öğrencilerin okulda spor yapma imkanı bulabileceğini anlatan Henden, şunları kaydetti:

“2015 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamına Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen proje hazırlamıştık. Bakanlık tarafından onaylanan projenin ardından MYO bünyesinde oluşturduğumuz spor salonumuza spor aletlerimiz yerleştirerek hizmete açılıyoruz. Bu kondisyon ve spor merkezinde Okulumuzun öğrencilerini yanı sıra engelli kardeşlerimiz ve öğrencilerimizde spor yapma imkanı bulacaklar. Projemize destek veren Gençlik ve Spor Bakanlığı'mıza ve Alaplı Kaymakamlığımıza teşekkür ediyorum."

Daha sonra Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Emre Balci, BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Varım Numanoğlu, Alaplı MYO Müdürü Yardımcı Dr. Rıfkı Henden, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar kondisyon ve spor merkezini gezdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Alaplı'da "Engellileri Sporla Kaldırıyoruz" Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 15 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alaplı'da "Engellileri Sporla Kaldırıyoruz" Projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı