ZONGULDAK HABERLERİ

Alaplı Aktif Spor Kulübü Karate Takımı Yıldızlar Ligine Hazırlanıyor

IHA
27.10.2015 - 17:49Son Güncelleme :

ALAPLI AKTİF SPOR KULÜBÜ KARATE TAKIMI ANTREMAN

IHA

Alaplı Aktif Spor Kulübü Karate takımı, Sakarya’da düzenlenecek olan Yıldızlar Karate ligi hazırlıklarını sürdürüyor.
Aktif Spor Kulüp Başkanı Hüseyin Uğuz, Sakarya’da 7 ile 21 Kasım 2015 tarihleri arasından düzenlenecek olan Yıldızlar Karate ligine 17 sporcuyla katılacaklarını söyledi.
İlçede gençleri sporu sevdirmek için yoğun çaba harcadıklarını anlatan Uğuz, yaptığı açıklamada, "Alaplı Aktif Spor Kulübü bünyesinde karate, güreş ve satranç branşlarında yaklaşık 100 sporcumuz bulunmaktadır. Özelikle minder güreşi ve yağlı güreş alanında son 10 yılda birçok başarılı sporcular yetiştirdik. Son 1 yılda ise karate sporuyla gençlerimiz çok fazla ilgilenmektedir. Şu anda 17 sporcumuzu Sakarya’da düzenlenecek olan Yıldızlar ligine hazırlıyoruz. İnşallah sporcularımız burada başarılı olup Alaplı’nın ismini en iyi şekilde temsil edecekler. İlçemizde gençlerimizi sporu sevdirmek için yoğun çaba harcarken maalesef spor alanlarımız yeterli değil. Kapalı spor salonunda güreş, bayan voleybol ve karate branşlarında sporcularımız antrenman yapmaktadır. Bunun yanında okullarımızdan gelen öğrencilerimizle birlikte salonumuz yetmemektedir. İlçemizde ihalesi yapılan gençlik merkezinin bir an önce tamamlanarak daha çok gencimize spor yaptırmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Alaplı Aktif Spor Kulübü Karate Takımı Yıldızlar Ligine Hazırlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 17 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alaplı Aktif Spor Kulübü Karate Takımı Yıldızlar Ligine Hazırlanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı