« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alanya'ya tam not

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Akdeniz'in şirin ilçesi sıradışı sporların merkezi oldu

Uluslararası Rafting Triatlonu'na da başarıyla evsahipliği yapan ve yabancı gözlemcilerden olumlu not alan Alanya, önümüzdeki yıl daha geniş kapsamlı bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor.

Mükemmel oldu

Antalya'nın Alanya İlçesi' nde ilki 1997 yılında yapılan Uluslararası Rafting Triatlonu'nun 4'üncüsü de başarıyla gerçekleştirildi. Türkiye'nin yanı sıra Hollanda, Amerika ve Avustralya'dan toplam 104 sporcunun katıldığı yarışma, Dimçayı ve çevresindeki parkurda yapıldı. Rafting Triatlonu, ilçedeki 500 kadar yerli ve yabancı turist tarafından ilgiyle izlenirken, Alanya, mükemmel evsahipliği ve kusursuz organizasyonu ile yabancı gözlemcilerden yine tam not aldı.

Dünyada rakipsiz

Alanya Belediyesi, Uluslararası Rafting Triatlonu'nu önümüzdeki yıl daha geniş kapsamlı hale getirmek için kolları sıvadı. Rafting Triatlonu'nu ortalama 25-30 ülkenin katıldığı bir organizasyona dönüştürmeyi düşündüklerini söyleyen Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, ‘‘Plaj Voleybolu, Triatlon, Rafting, Dağ Bisikleti, Plaj Hentbolu ve Plaj Futbolu gibi sıradışı sporların hepsinin yapılmasına imkan tanıyan doğal yapısı ile ilçemiz dünyada rakipsizdir’’ diye konuştu.

Devlet desteği

Sipahioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Rafting Triatlonu'na şimdiye kadar 4 kez evsahipliği yaptık ve bu organizasyonlar bizim için önemli bir deneyim oldu. Artık Plaj Voleybolu ve Triatlon gibi Rafting Triatlonu organizasyonumuza da dünya çapında bir kimlik kazandırmak istiyoruz. Ancak bu konuda öncelikle bize devlet desteği sağlanması için çalışmalarımız olacak. Rafting Triatlonu'nu o zaman en az 25-30 ülkenin 1000'e yakın sporcu katılmasını sağlayabiliriz.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz