ANTALYA HABERLERİ

Alanya'ya gastroenteroloji uzmanı

DHA
20.06.2017 - 11:24Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Kamu Hastaneler Birliği'ne bağlı ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gastroenteroloji ve hepatoloji uzmanı atandı.

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ataması yapılan Yrd. Doç. Dr. Özlem Özer'in göreve başladı. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan, Sağlık Bakanlığı'nın desteği, Antalya KHB Genel Sekreterliği'nin girişimleriyle, Alanya EAH'nin sağlıkta büyük ve güçlü bir ivme kazandığını belirtti. Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan, yeni hastanenin hizmete açılmasıyla yeni branşların açılması, yeni hekimlerin atamalarının yapılması noktasında çalışmalarına hız verdiklerini ifade etti. Dr. Yazan, büyüyen kadroları ve yeni atanan doktorların katılımıyla yeni hizmet binalarında daha kaliteli hizmet vereceklerine inandığını kaydetti.

Dr. Tevfik Yazan, gastroenteroloji ve hepatoloji uzmanı Yrd. Doç. Dr. Özlem Özer'in göreve başlamasıyla sindirim sistemi, karaciğer, safra yolları ve pankreas hastalıkları ve bunların endoskopik tetkik ve tedavileriyle ilgili hastalara sağlık hizmeti vermeye başlayacaklarını vurguladı.

Hasta kabulüne başlayan Yrd. Doç. Dr. Özlem Özer ise "Amacım bu alanda hastalara en kaliteli ve en donanımlı hizmeti vererek, hastaların başka yerlere gitme mecburiyetini ortadan kaldırmaktır. Gastroenteroloji ve Hepatoloji Bilim Dalı olarak, gastroözofageal reflü, gastritler, üst ve alt sindirim sistemi, akalazya, barrett özofagus, yemek borusu, mide ve bağırsak enfeksiyonları, helikobakter pilori, karaciğer, kronik hepatitler, siroz, viral hepatitler, otoimmun hepatit, primer biliyer siroz, primer sklerozan kolanjit, otoimmun kolanjiopati, safra yolları, pankreas, inflamatuar barsak (ülseratif kolit, crohn hastalığı), sindirim sistemi kanserleri, pankreas kanseri ve safra yolları kanseri tanısını koyup, tedavisini yaptığımız hastalıkların bir kısmı" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Alanya'ya gastroenteroloji uzmanı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:20
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı