Spor Alanya'ya 15 bin kişilik stat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alanya'ya 15 bin kişilik stat

Antalya'nın Alanya ilçesinde yapımı devam eden ve geçtiğimiz ay Gençlik Spor İlçe Müdürlüğüne teslimi gerçekleştirilen Alanya Şehir Stadyumu, 2010-2011 futbol sezonunda ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak.

Alanya'nın Oba beldesindeki Alanya Şehir Stadyumu'nda inceleme yapan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 bin seyirci kapasiteli, tamamı kapalı tribünlerden oluşan stadyumda VIP, soyunma, basın, hakem ve bilgi işlem odalarının yer aldığını kaydetti.

600 araç kapasiteli otoparkın yapımının devam ettiğini ifade eden Tamrak, stat dışına da 40 dönüm alan üzerine 2 antrenman sahası, açık tenis kortu, voleybol, basketbol sahası ve 100 yataklı kamp eğitim merkezi oluşturulacağını bildirdi.

UEFA ve FIFA kriterlerine uygun, modern mimaride inşa edilerek, 25 milyon liraya mal olan stadın, 2010 - 2011 futbol sezonunda ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapmaya hazır hale geleceğini vurgulayan Tamrak, şöyle konuştu: “Stat, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün bütçesiyle yapıldı. Çimleme ve ışıklandırma çalışmaları tamamlandı. Saha 4 - 6 ay içinde sportif faaliyetlere hazır olacak. 2010 - 2011 futbol sezonununda Alanyaspor'un müsabakaları ve diğer sportif organizasyonlar burada yapılacak. UEFA ve FIFA kriterlerine uygun olduğu için Milli Takım müsabakaları, EFES Cup, Alanya Cup ve değişik ülkelerin takımlarına burada hem sahipliği yapmak, hem de spor turizmini geliştirmek için çalışmalar yapacağız. Ayrıca stadyum, Türkiye futbol ligi müsabakalarının yanı sıra milli takımlar müsabakalarının da oynanabileceği şekilde tasarlandı.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle