Gündem Haberleri

  Alanyalı taksiciler dedektif gibi

  Hürriyet Haber
  06.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Alanya Şoförler Odası, korsan çalışan taksicilerin saptanabilmesi için teknolojiden yararlanma kararı aldı. Oda, korsan taksicileri müşteri alırken belgeleyebilmek amacıyla, 15 taksi durağına fotoğraf makinesi dağıttı.

  Alanya Şoförler Odası Başkanı Veliddin Taşkıran, yaptığı yazılı açıklamada, turistik ilçedeki ranttan yararlanmak isteyenlerin çoğaldığına değinerek, bazı özel otomobil sahiplerinin de taksicilik yapmaya başladıklarını belirtti. Bu yüzden vergisini ödeyen ticari taksi sahiplerinin iş yapamaz hale geldiğini kaydeden Taşkıran, bazı ilçelerde sorunun 'gayri resmi yollardan' çözüldüğüne işaret etti.

  Taşkıran şunları söyledi:

  ''Ancak biz mücadelemizi yasal yollardan sürdüreceğiz. İlk etapta 15 fotoğraf makinesi satın alarak, İskele, Kale gibi kentin canlı noktalarındaki taksi duraklarına dağıttık. Odamıza ait bir kamera da, caddelerde gizlice çekim yaparak, korsan çalışan taksileri görüntüleyecek. Korsan taksicilerin fotoğraf ve görüntülerini Kaymakamlığa teslim ederek, ticari faaliyette bulunmalarını engelleyeceğiz.'' (aa)

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı