GeriSpor Alanya'da zafer Baj'ın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alanya'da zafer Baj'ın

Alanya'da zafer Baj'ın
refid:18926493 ilişkili resim dosyası

2. Uluslararası Alanya Bisiklet Turu'nun Alanya-Akseki etabını, Manisaspor'un Slovenyalı sporcusu Andi Baj kazandı.

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) tarafından düzenlenen ve Uluslararası Bisiklet Birliği'nin (UCI) yarış takviminde yer alan 2.2 kategorisindeki turun ikinci etabı olan 108 kilometrelik Alanya-Akseki etabı tamamlandı.

Bu etapta, Manisaspor takımından Slovenyalı sporcu Baj, 2.58.42'lik derecesiyle birinci, Konya Torku Şekerspor Takımı'ndan Bulgar Viladimir Koev, 2.58.49'luk süresiyle ikinci, İran Takımı'ndan Vahid Ghaffari de 2.59.41'le üçüncü oldu.

Ödül töreninde, birinci olan Baj'a madalyasını Akseki Kaymakamı Mekan Çeviren, ikinci Viladimir Koev'e Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Bekir Gezer, üçüncü olan Ghaffari'ye ise Akseki Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Kamil Cıngıl verdi. Yarışın birincisi Andi Baj'a sarı mayoyu da Akseki Kaymakamı Çeviren giydirdi.

Kaymakam Mekan Çeviren, 2. Uluslararası Alanya Bisiklet Turu'nun ikinci etabının Akseki'de sona ermesi nedeniyle federasyon yetkililerine teşekkür ederek, gelecek yıllarda Akseki'de Dağ Bisikleti şampiyonaları gerçekleştirilmesi durumunda da her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle