Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Alanya'da terör örgütüne geceyarısı protestosu

  A.A.
  10.10.2007 - 08:02 | Son Güncelleme: 10.10.2007 - 08:02

  Antalya'nın Alanya ilçesinde, bölücü terör örgütü aleyhine gösteri düzenlendi.

  Türk bayraklarıyla donatılan çok sayıda araç, Atatürk Caddesi'nde buluştu. Buradan hareket eden araç konvoyu, çevre yoluna çıkarak Sanayi Kavşağı'na ulaştı. Daha sonra aynı güzergahtan geri dönen araç konvoyu, bir süre yolu trafiğe kapattı.

  Bölücü terör örgütü aleyhine sloganların atıldığı protesto gösterisinde araç konvoyu, yeniden Atatürk Caddesi'ne ulaştı. Atatürk Caddesi'nde de yolu bir süre trafiğe kapatan kalabalığa emniyet güçleri müdahale etti.

  “Kahrolsun PKK”, “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganları atan kalabalık, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan'ın konuşmasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

  Bu arada, araç konvoyuyla protesto yapılırken, emniyet güçlerine Atatürk Caddesi'nde şüpheli paket ihbarı geldi. Bomba imha ekipleri, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri aldı ve bir mağazaya ait olduğu belirtilen poşeti fünye ile patlattı. Patlatılan şüpheli paketten, bir turiste ait olduğu belirtilen çanta çıktı.

  Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, yaklaşık 2 saat süren gösteride herhangi bir hasarın oluşmadığını ve gözaltına alınan kimse olmadığını bildirdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı