Gündem Haberleri

  Alanya'da PTT şubesi soyuldu

  Özgür YILMAZ/ ALANYA (Antalya), (DHA)
  13.10.2011 - 17:04 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde başına kadın çorabı geçiren tabancalı soyguncu, PTT Konaklı Şubesi’nden 1700 lira çalarak kaçtı.

  Alanya’nın Konaklı Beldesi’nde bulunan Konaklı PTT Şubesi’ne dün saat 15.15 sıralarında içeride kimse bulunmadığı sırada giren bir kişi, elindeki tabancayı veznede görevli Elif Uysal’a doğrultarak paraları istedi. Başında kadın çorabı bulunan soyguncu, veznede bulunan 1700 lirayı aldıktan sonra hızla koşmaya başladı. Alanya- Mersin yoluna doğru koşan soyguncu önce başındaki çorabı, ardından da üzerindeki montu çıkartıp yol kenarına attı. Vezne görevlisinin çığlıkları üzerine sokaktan geçen birkaç kişi soyguncunun peşinden rağmen başarılı olamadı. Soyguncu, elindeki tabancayı da fırlatarak bir yolcu minibüsüne binerek izini kaybettirdi.

  İhbar üzerinde PTT şubesine giden jandarma ekipleri, soyguncunun yüzünü gizlemek için kullandığı ten çorap, mont ve kurusıkı tabancaya el koydu. Jandarma, PTT şubesindeki güvenlik kamerası görüntülerini de incelemek üzere aldı. Soygun olayının ardından PTT şubesinin 2 gün kapalı kalacağı, şube kapısına asılan notla duyuruldu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı