Eğitim Haberleri

  Alanya’ya yeni okullar geliyor

  DHA
  29.07.2015 - 14:12 | Son Güncelleme:

  Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, önümüzdeki dönem faaliyete geçmesi planlanan okullarda inşaat çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

  Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, geçen eğitim öğretim yılıyla yeni dönemle ilgili açıklamalarda bulundu. Geçen yıl başarılı bir dönem geçirdiklerini belirten Hüseyin Er, yüzde 55 olan TEOG başarısını yüzde 59’a çıkardıklarını anlattı. Üniversiteye giriş sınavında da Alanya’nın ilk 5 içerisinde yer aldığını belirten Er, "Başarıyı sadece bilimsel olarak değil, kültürel, sportif ve sosyal yönlerden de çok önemsiyoruz. Geçen yıl Alanya önceki yıllara göre kendi rekorunu güncelledi. İlk kez tarihimizde folklorda Antalya birincisi olduk. Sporun bütün dallarında Türkiye şampiyonluklarımız var. Bunun yanında milli takıma gönderdiğimiz öğrenciler var" dedi.

  Yeni eğitim öğretim yılında açılacak okullar hakkında da bilgi veren Er, "Alanya her eğitim öğretim yılına yeni okullarla girmeyi kendine bir sorumluluk edinmiş. Bu yıl da Alanya’da yeni açılacak okullar var. Türkiye’de ilk kez bir ilçede Bilim ve Sanat Merkezi Okulu açıldı. Bilim Sanat Merkezleri üstün zekalı ve özel yetenekleri olan çocukların eğitim aldığı bir kurum. Bu merkez Alanya için çok önemli. Bu okulun ilki Antalya’da, ikincisi ilk kez Türkiye’de bir ilçe olarak Alanya’da açıldı. Merkezimizin şu an binası olmadığı için Güzin- Velittin Bekrioğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin üçüncü katında faaliyetlerini sürdürecek" dedi.

  Yeni yıla yeni okullar

  Hayırseverlerin okul yaptırma konusunda desteğini hiçbir zaman esirgemediğini belirteh Hüseyin Er, şöyle dedi:
  "Hasan ve Ahmet Doğan, anne ve babaları adına Nezahat ve Abdullah Doğan İlkokulu’nu yaptırıyor. Bu okul yeni eğitim öğretim yılına hazır hale gelecek. Okulun inşaatı hızla devam ediyor. 24 derslikli okulla Alanya’nın merkezi ciddi anlamda rahatlayacak ve nefes alacak. Yine, Enver Özmüftüoğlu tarafından anneleri adına yaptırılmakta olan Emine Özmüftüoğlu İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi inşaatı hızla ilerliyor. Bu okulun da eğitim öğretim yılına yetiştirileceğini ümit ediyoruz. Bunun yanında devlet yatırımı olarak Elikesik Mahallesi’nde Elikesik İlkokulu’nun inşaatının yüzde 90’ı tamamlanmış durumda. Bu okulumuzda da ikili eğitim görülüyordu. Bu vesileyle Elikesik İlkokulu ve Elikesik Güllü Özbağı Ortaokulu olarak eğitim öğretim hayatına devam edecek. Toslak ve Değirmendere ilkokulları da ikili eğitim yapıyordu. Bu iki okulumuz yeni eğitim öğretim yılına hazır. Aynı zamanda Tosmur ve Oba bölgelerinde devlet yatırımı olarak yatırımı onaylanmış okulumuz var. Bu okulun inşaatı başlayacak."

  Türkiye’de ilk olacak Spor Lisesi ihalesinin de son aşamada olduğunu söyleyen Hüseyin Er, spor salonu, yatılı öğrenci yurdu ve eğitim binasıyla bitirildiğinde Alanya’ya hizmet edeceğini ve Alanya’da spora yatkın ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi ve eğitim öğretim hayatına devam edebilmesi açısından önemli bir okul olacağını anlattı.

  Etiketler: yurt , egitim
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı