ANTALYA HABERLERİ

Alanya’ya Selçuklu İzlerini Taşıyan Park

IHA
28.10.2015 - 13:41Son Güncelleme :

ANTALYA'NIN ALANYA İLÇESİ BATI GİRİŞİNE SELÇUKLU İZLERİNİ TAŞIYAN PARK YAPILDI

IHA

Antalya’nın Alanya ilçesi batı girişine Alanya Belediyesi tarafından yapılan park, görselliği ve taşıdığı manevi simgelerle göz dolduruyor.
Alanya’nın batı girişinde yapılan Dinek Parkı, peyzaj tasarımı ve Alanya Kalesi manzaralı ALANYA yazısıyla büyük beğeni topluyor. Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Kızlarpınarı Mahallesi Dinek Mevki içerisindeki 4264 metrekare’lik alana yapılan Dinek Parkı Peyzaj Projesi hayata geçirildi.
SELÇUKLU İZLERİNİ TAŞIYOR
Alanya’nın batı girişine yapılan parkta, Alanya’yı başkent olarak kullanan Selçuklu Devleti’ni temsil eden Selçuklu Yıldızı’nın çevresinde oluşturulan gezinti yolları, oturma alanları, dekoratif çiçeklikler ve yeşil alanlar yer alıyor. Yapımı tamamlanan park, Alanya halkının kullanımına sunuldu. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya’ya gelen misafirlerimiz, ilk olarak Selçuklu yıldızı ve Alanya simgesini görecek. Alanya’ya çok yakışan güzel bir parkı hizmete sunduk” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Alanya’ya Selçuklu İzlerini Taşıyan Park hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alanya’ya Selçuklu İzlerini Taşıyan Park haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı