ANTALYA HABERLERİ

Alanya’nın ‘Sinema Festivali’ Atağı

IHA
29.08.2015 - 12:56Son Güncelleme :

ANTALYA'NIN ALANYA İLÇESİ'NDE DÜZENLENECEK OLAN "1. KRİSTAL KALE ULUSLARARASI ALANYA FİLM FESTİVALİ" FORMUNUN TANITIM RESEPSİYONU YAPILDI.

IHA

Türk Sinema Vakfı’nın 2016’da ilk kez Alanya’da düzenlemeye hazırlandığı “1. Kristal Kale Uluslararası Alanya Film Festivali” etkinlikleri için ön hazırlık ve planlama niteliğindeki forum çalışması Alanya’da başladı. Foruma Rus ve Türk sineması sanatçıları büyük ilgi gösterdi.
Türk Sinema Vakfı’nın 2016’da ilk kez Alanya’da düzenlemeye hazırlandığı “1. Kristal Kale Uluslararası Alanya Film Festivali” etkinlikleri ön hazırlık forumu başladı. Açılış resepsiyonuna Rus ve Türk Sinema sanatçıları büyük ilgi gösterdi. Resepsiyonda konuşan Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, festivalin Alanya’da düzenlenmesinden memnuniyet duyduklarını, etkinliğe dört elle sarılarak devamını sağlamak için çaba sarf edeceklerini ifade etti. Türk Sinema Vakfı Genel Sekreteri Aydın Sayman da Alanya’da yaşayan yabancı dostlara kültürel bir jest yapıldığını söyledi.
Alanya tanıtımına katkı sağlayacak etkinlikleri desteklediklerini ifade eden Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, her yıl 25 kadar ülkede fuar tanıtımı yapıldığını ve Alanya olarak bu tanıtım çalışmalarına ALTİD bütçesinden önemli katkılar sağladıklarını söyledi. Tanıtımın sadece fuarlarla sınırlı kalamayacağının altını çizen Sili, turizm çeşitliliği kadar tanıtım çeşitliliğinin de önemine vurgu yaptı. Sili “Alanya’da ilk kez 2016 yılında düzenlenecek olan sinema festivali ve öncesinde yine Alanya’da başlayan 2 Eylül’e kadar devam edecek olan sinema forumu, tanıtıma önemli katkılar sağlayacak. Ünlü Rus sinemacılarla birlikte Rus basın mensupları da bu etkinliklerde Alanya’da olacak” dedi.
ALTİD Başkan Yardımcısı ve Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dahaoğlu da forum süresince Türkçe ve Rusça film gösterimlerinin Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) ücretsiz olarak yapılacağını dile getirdi. Yılda 10 civarında yabancı ülkelerde düzenlenen fuarlarda Alanya tanıtımı çalışmalarını birebir yürüttüğünü, ülkeler arasında yapılan kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklerin önemini çok iyi bildiğini söyledi. Kristal Kale Uluslararası Alanya Film Festivali’ni Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, ALTİD, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ve ALTAV destekliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Alanya’nın ‘Sinema Festivali’ Atağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alanya’nın ‘Sinema Festivali’ Atağı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı