ANTALYA HABERLERİ

Alanya’da Yatçılar Ve Balıkçılar Arasındaki Gerilim Son Buldu

IHA
10.07.2015 - 17:31Son Güncelleme :

ANTALYA'NIN ALANYA İLÇESİNDE BALIKÇILAR KOOPERATİFİ İLE YATÇILAR KOOPERATİFİ ARASINDA UZUN SÜREDİR DEVAM EDEN TARTIŞMALAR ALTSO BAŞKANI MEHMET ŞAHİN'İN (ORTADA) ARABULUCULUĞU İLE SON BULDU

IHA

Alanya İskelesi’nde Alanya Balıkçılar Kooperatifi ile Alanya Yatçılar Kooperatifi arasında uzun süredir devam eden tartışmalara Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin’in arabuluculuğu ile son buldu.
Alanya Balıkçılar Kooperatifi ile Alanya Yatçılar Kooperatifi arasında Alanya İskelesi’nde su, elektrik, tel örgü ve çeşitli konularda aylardır yaşanan tartışmalar ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in iki tarafı uzlaştırmasıyla son buldu. Taraflar ALTSO’da hazırlanan anlaşmayı imzalayarak, barışı sağladı. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya İskelesi’nde Alanya Balıkçılar Kooperatifi ile Alanya Yatçılar Kooperatifi arasında uzun süredir çeşitli konularda tatsızlıkların yaşandığını hatırlattı. Şahin, “İskelemizde aylardır devam eden çeşitli sorunlar vardı. Bu sorunların ardından iki taraf da bize geldiler ne yapabiliriz diye. Yaptığımız kısa bir çalışma sonrasında anlaşmayı sağladık. Ben uzlaşmacı oldukları için iki tarafa da teşekkür ediyorum. Alanya’mızın uzlaşmaya, birlik beraberliği ihtiyacı var, ayrışmaya değil. Ortak paydamız Alanya ticaretini üst seviyeye taşımak iki tarafa da tekrar hayırlı olsun diyorum” dedi.
Alanya Balıkçılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Adnan Sipahioğlu, barışı sağlayan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e teşekkür ederek, “Amacımız iskelede birlik beraberliği sağlamak, kavga gürültüyü bitirmek. Bugüne kadar yaşanan tatsızlıklardan dolayı halkımızdan özür diliyoruz. Biz Yatçılar Kooperatifi’yle, Balıkçılar Kooperatifi işbirliğini yaptık. Allah nasip ederse bundan sonra birlik beraberlik içerisinde olacağız.”
Alanya Yatçılar Kooperatifi Başkanı Yusuf Demirel ise, iskelenin uzun zamandır kanayan bir yara olduğunu belirterek, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in araya girmesiyle barışın sağlandığını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Alanya’da Yatçılar Ve Balıkçılar Arasındaki Gerilim Son Buldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alanya’da Yatçılar Ve Balıkçılar Arasındaki Gerilim Son Buldu haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı