ANTALYA HABERLERİ

Alanya’da Demaş İçin Halk Oylaması Yapılacak

IHA
01.10.2015 - 17:02Son Güncelleme : 01.10.2015 - 17:03

ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL, DEMAŞ İÇİN HALK OYLAMASI YAPACAKLARINI AÇIKLADI.

IHA

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Damlataş Turizm Eğlence Merkezi Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin (DEMAŞ) 22 Ekim’de yeniden ihaleye çıkacağını belirterek, DEMAŞ’ın kullanımı ile ilgili halkoylaması yapacaklarını kaydetti.
Alanya Belediyesi haftalık encümen toplantısı, Alanya Belediye’si Başkanı Adem Murat Yücel’in başkanlığında, birim amirlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Encümen toplantısı sonrasında açıklamada bulunan Başkan Murat Yücel, bazı belediye mülkiyetleri ve ekonomik ömrünü tamamlayan 43 aracın önümüzdeki haftalarda ihale edileceğini söyledi.
DEMAŞ YENİDEN PROJELENDİRİLECEK
Başkan Yücel, sözleşme yapmadıkları için ihalesi iptal olan DEMAŞ’ın geleceği hakkında ise şu bilgileri verdi: “ En kısa zamanda DEMAŞ’ın kullanımı ile ilgili kamuoyu yoklaması yapacağız. DEMAŞ’ın şuandaki kullanım şartlarının ne halka ne de belediyeye ekonomik olarak çok fazla faydası yok. Kamuoyu yoklamasından ne çıkarsa o şekilde uygulayacağız. Sonuca göre hareket edeceğiz. DEMAŞ ile ilgili çok iyi projelerimiz var. Gerçekleştirebilirsek hem Alanya halkının kullanımında hem de verimi çok yüksek, belediyemize çok gelir getirecek bir cazibe merkezi olacağına inanıyorum.”
‘ASAT 6 AYDA 700-800 BİN LİRAMIZI KESTİ’
Su aboneliğini sona erdiren vatandaşlara geri ödemeler için ASAT’ın Alanya Belediyesi’nden depozito ücretlerini istediğini ve yaklaşık bir yıldır bu konunun gündemde olduğunu ifade eden Yücel, “Şuanda ASAT, belediyelerin ve köylerin kurulduğu günden bugüne tüm depozitolarını yerel yönetimlerden talep ediyor. Yaklaşık bir yıl önce ‘Kim depozito iadesi istiyorsa ASAT’a müracaat ettiği gibi bize de müracaatlarını yapsın, biz iadelerini hemen yapalım’ diye öneride bulunmuştuk. Çünkü küçük bir meblağ değil. Neredeyse 4 milyon liranın üzerinde bir tutar söz konusu. Bu da belediyemiz için bir kambur. Bugüne kadar ASAT zaten bizim çevre temizlikten payımıza düşen paralardan 700-800 bin lirasını kesti. Bundan sonra da aynı şekilde ödemelerini yapacağız. Bu para bizi zor duruma sokacak. En azından bizim bir aylık yatırımımız” dedi.
‘ESAS BÜYÜK PROJELERİMİZ YENİ BAŞLIYOR’
ASAT’a bu tutarın verilmesinin belediyenin yatırımlarını etkilemeyeceğini vurgulayan Yücel, “Biz yatırımları yaparken plan ve bütçemizi yüzde 10 yukarı - yüzde 10 aşağı şeklinde düzenliyoruz. Ama o paralar olsa önümüz biraz daha açılır. Sürecin tamamen bir yılını teşkilatlanma, bölgelere hakim olma ve kurumsallaşma ile geçirdik. Bununla birlikte bütün projelerimizi hayata geçirmek için mücadele ediyoruz. Artık 2016 - 17 ve 18 tamamen yatırım yılı olacak. Esas büyük projelerimiz yeni başlıyor. Bunları da hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Alanya’da Demaş İçin Halk Oylaması Yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 17 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alanya’da Demaş İçin Halk Oylaması Yapılacak haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:37
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:28
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı