Alanya’da 15 bin yabancı yaşıyor daha fazla Rus bekliyoruz

Hürriyet Haber
20 Ekim 2008 - 00:00Son Güncelleme : 20 Ekim 2008 - 10:59

Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen 2008 Dom Expo Fuarı’na, 41 ülkeden 140 firma katıldı. 4 gün süren fuarda Alanya’yı Goldcity Turizm Kompleksi temsil etti.

Gastiniy Dver Fuar Merkezi’ndeki fuarda konuşan Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, ilçede 10 bin üzerinde yabancının mülkü bulunduğunu ve yerleşik yabancı sayısının 15 bin olduğunu söyleyerek fuara katılanları Alanya’da emlak sahibi olmaya davet etti.

Rus ilgisi büyük

Hulusi Doğan, "Alanya 150 bin yatak kapasitesi ile şu anda Türkiye’de en yüksek turistik kapasiteye sahip ilçe. Alman, Danimarka ve İrlandalılar’ın ardından Ruslar, emlak sahibi yabancılar sıralamasında ön sıralara yerleştiler. Emlak sahibi Rusların sayısı 2 bine ulaştı. Alanya’ya yerleşen yabancılar oluşturduğumuz, ’Yabancılar Meclisi’ kanalıyla sorunlarını yerel yöneticilere anında aktarıyor ve kısa sürede çözüm bulunuyor. Moskova’da, ben Rusça bilmediğim için sokaklardaki yazıları okuyamıyorum. Alanya’da ise toplu yaşam alanlarında Rusça, İngilizce, Almanca dilleri ile Türkçe kelimeler 4 dilde yazılıdır. Alanya’da yaşam yabancılar için de kolay" dedi.

11 bin kişi yaşayacak

Aydoğan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Aydoğan, "Alanya’yı kuşbakışı gören Goldcity, 6 yıllık planlama ve 5 yılık inşaat sonrası 11 yılda gerçekleşen bir proje. Ana bina, villalar ve çeşitli sosyal tesislerden oluşuyor. İnşaat aşamasında 3 bin 500 kişinin, yüzlerce iş makinesiyle çalıştığı ortamlar oldu. 11 bin kişinin yaşayacağı Goldcity sadece Türkiye’nin değil dünyanın konuştuğu tesislerden biri olma yolunda" diye konuştu. Goltcity Turizm Kompleksi, Moskova’da ’Goldcity Türk- Rus Dostluk Gecesi’ düzenledi. Gecenin ev sahibi Kerim Aydoğan’a Goldcity kraliyet tacı giydirildi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı