ANTALYA HABERLERİ

Alanya Belediyesi 2016 Mali Yılı Tahmini Bütçesi Kabul Edildi

IHA
06.10.2015 - 17:25Son Güncelleme :

ANTALYA'NIN ALANYA BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL, BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

IHA

Alanya Belediyesi’nin 2016, 2017 ve 2018 yıllarına ait tahmini bütçesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda oybirliği ile kabul edildi.
Alanya Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, CHP Alanya İlçe Başkanı Şengül Yeşildal ve partililer de misafir olarak katıldı.
Toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlı Komisyonu, Meydan, Cadde, Sokak, Park, Tesis ve Benzeri Ad Verme Komisyonu’ndan gelen kararlar görüşülerek oylandı. Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen 2016 Mali Yılı harç ve ücret tarifleri görüşülerek karara bağlandı. İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun kültür varlığı olarak tescillenen taşınmaz kültür varlıklarının imar planına işlenmesi talebi oybirliği ile kabul edildi.
2016 YILI TAHMİNİ BÜTÇESİ 280 MİLYON
Plan Bütçe Komisyonu Kararlarında Alanya Belediyesi’nin 3 yıllık tahmini bütçesi de görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi. Alanya Belediyesi 2016 Mali Yılı Tahmini gelir-gider Bütçesi 280 Milyon TL. olarak belirlenirken, bunu izleyen iki yılın bütçeleri ise 2017 yılı 290 milyon, 2018 yılı 300 milyon TL. olarak oy birliği ile karara bağlandı.
SAĞLIĞA DESTEK
Alanya Belediyesine ait Kızlar Pınarı Mahallesi’nde bulunan Zühtiye Sabri Hatipoğlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak kullanılan binanın, Alanya Devlet Hastanesi’ne bağlı ek hizmet binası olarak değerlendirilmek üzere Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne 10 yıllığına tahsis edilmesi için protokol yapılmasına karar verildi.
ŞEHİDİMİZİN İSMİ PARKA VERİLDİ
Geçtiğimiz ay Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde şehit olan Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy’un ismi Kızlarpınarı Mahallesi’ndeki İslam Deresi Sokak’ta bulunan bir parka verildi. Meydan, Cadde, Sokak, Park, Tesis ve Benzeri Ad Verme Komisyon’undan gelen karar oybirliği ile kabul edilerek park “Şehit İbrahim Halil Aksoy” parkı adını aldı.
Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda da Mardin’in Midyat ilçesinde şehit olan polis memuru Abdullah Ümit Sercan’ın ismi oy birliğiyle Güllerpınarı Mahallesi’ndeki bir parka verilmişti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Alanya Belediyesi 2016 Mali Yılı Tahmini Bütçesi Kabul Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 17 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alanya Belediyesi 2016 Mali Yılı Tahmini Bütçesi Kabul Edildi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:27
  • Guneş
   07:02
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:23
  • Yatsı
   19:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı